Nadzieja dla chorych i starszych

04.08.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Osoby wymagające dializowania, po udarach oraz osoby geriatryczne będą mieć lepsze warunki leczenia i opieki.

Informujemy o tym, gdyż osób wymagających takiego leczenia stale przybywa. Inwestycje SPWSZ w Szczecinie. Nowa neurologia i nefrologia oraz remont oddziału geriatrii. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego obiektu dla Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Remont przejdzie także Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych w budynku „A” przy ul. Arkońskiej. Nowa inwestycja prowadzona będzie w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala, który wcześniej zostanie wyburzony. Część główna będzie składać się z czterech kondygnacji, natomiast niższa będzie dwukondygnacyjna. Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Zabiegowym, w którym wykonywane są m. in. przeszczepy. Znajdą się tu: punkt przyjęć, stacja dializ, Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek, Poradnia Nefrologiczna i Poradnia Transplantacyjna.

Lokalizacja będzie sprzyjała także hospitalizacji pacjentów Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego, którzy wymagają dodatkowo opieki lekarzy specjalistów kardiologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i anestezjologii.

Lepsza geriatria

Drugi projekt z to modernizacja i doposażenie budynku „A” na potrzeby Oddziały Geriatrii i Przewlekle Chorych. Nowy Oddział Geriatrii znajdować się będzie na I. piętrze budynku A, obok Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego. W oddziale będzie 24 łóżek dla chorych w pokojach 2-osobowych z indywidualnymi węzłami sanitarnymi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, dodatkowe wyposażenie pokoi pacjentów i pozostałych pomieszczeń oddziału. Remontu doczeka się stara klatka schodowa. 

Modernizacja Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych potrwa około 1 roku, natomiast budowa nowego obiektu dla Neurologii i Nefrologii zajmie co najmniej 2 lata.

 

Bel

Wizualizacje udostępniła pani Natalia Andruczyk
rzecznik prasowy Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie ul. Arkońska 4, 71-455 Szczecin i ul. Sokołowskiego 11, 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.