Nadmiar światłości

26.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wiata przystanku „Warmińska” kierunek Załom jest chyba najlepiej oświetloną w mieście.

Ilość lumenów jakie dostają w okna lokatorzy mieszkań przy ulicy Goleniowskiej 47 jest tak potężna, że nie pozwala zmrużyć oka. W pomieszczeniach jest jasno jak w dzień, co widać nawet na naszych zdjęciach wykonanych w porze nocnej.
 
Wiata jest własnością firmy reklamowej, która eksponuje w niej plakaty reklamowe. Są one podświetlane kilkoma świetlówkami. Gdy plakatu nie ma, jedna strona emanuje tak silnym światłem, że jasność panuje wokół taka jak w dzień. Zamiast snu i wypoczynku, mieszkańcy mają wątpliwą przyjemność przebywania w rozjaśnionych pomieszczeniach. To utrudnia wypoczynek i pogarsza samopoczucie.
 
Apelujemy do ZDiTM, który zawiaduje wiatami w mieście by nakłonił agencję reklamową do zasłonięcia tylnej strony wiaty jeśli aktualnie nie ma do ekspozycji plakatu. Zgodnie z prawem od 22,00 do 6,00 każdemu w tym kraju należy się prawo do odpoczynku i ciszy nocnej. Akurat tu czynnikiem zakłócającym jest silne światło świetlówek, które wprawdzie rozświetlają mrok, ale jednocześnie świecą zimnym światłem w okna mieszkań. Nadmiar światłości jest szkodliwy dla zdrowia i trzeba jak najszybciej to światło stonować.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook