Nadciągają kolejne markety

21.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Najdalej za rok na Prawobrzeżu przybędą minimum trzy nowe markety.

Tym razem sieci handlowe celują w tereny w Podjuchach, Zdrojach i przy rondzie Reagana ulica Handlowa. Jeden z pawilonów usługowo – handlowych powstaje już przy ulicy Gryfińskiej, tuż obok Top Shoping. Duży sklep powstanie przy ul. Handlowej na Prawobrzeżu bo można tu budować market o powierzchni do 2tys.mkw. Wniosek o wydanie warunków zabudowy wpłynął 19 maja. Ze względu na trwającą procedurę w WUiAB nie jest (na razie) ujawniany inwestor. Zdjęcie ilustruje możliwości po jednej i po drugiej stronie ronda. 

 25 czerwca WUiAB wydał nowe warunki zabudowy w odpowiedzi na wniosek złożony przez sieć Lidl. Będzie ona stawiać sklep przy ul. Granitowej w Podjuchach, w pobliżu zjazdu z ul. Krygiera (dawna Autostrada Poznańska). Będzie to sklep o powierzchni sprzedaży 1500mkw. Miesiąc wcześniej bo 25 maja wydano warunki zabudowy dla sklepu o powierzchni 1200mkw. przy ul. Leszczynowej. O sprawie informuje dzisiejsza Wyborcza, która opisuje też walkę radnych RM z powstającym marketem w lewobrzeżnej części miasta. 

 

Z planów inwestycyjnych sieci handlowych wynika, że każde większe osiedle na Prawobrzeżu będzie mieć przynajmniej dwa duże markety spożywczo – przemysłowe. Tym samym nasycenie sklepami stanie się jednym z najwyższych w kraju dla miast o wielkości powyżej 200tys. mieszkańców. ©

 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.