Nad Rudzianką bezpieczniej (?)

17.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Czy monitoring pojawi się również Nad Rudzianką? lfot. www.administrator24.pl

Niebezpiecznie rosnąca przestępczość na Prawobrzeżu nie jest dobrym znakiem dla jej mieszkańców. Rada Osiedla Bukowego nie zamierza czekać z założonymi rękami i postanawia walczyć z włamywaczami.

W przeciągu ostatniego miesiąca, w szczecińskich mediach, słowo Prawobrzeże łączone było głównie z osławionymi włamywaczami napadającymi na sklepy, piekarnie oraz aptekę. Na szczęście złodziei złapano a sprawa miała swoje szczęśliwe zakończenie.

Rada Osiedla Bukowego postanowiła zadbać o swoich mieszkańców broniąc się przed tego typu wydarzeniami wszelkimi dostępnymi środkami. Informowaliśmy już na łamach Prawobrzeża.info o staraniach instalacji monitoringu na ulicy Swojskiej, na której dochodziło do wielu włamań. Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę, że podobne incydenty mają również miejsce Nad Rudzianką:

- Nawiązując do artykułu "Na Swojskiej bezpieczniej (?) ", w którym został poruszony temat włamań, chciałbym nadmienić , iż podobne zajścia maja miejsce również na ulicy Nad Rudzianką i pobliskim parkingu miedzy parkingiem strzeżonym a sklepem Społem. Notoryczne kradzieże w piwnicach, obrywane lusterka, szyby w samochodach czy znikające tablice rejestracyjne. Oświetlony parking - także jedna dobrej klasy kamera, mogłaby myślę skutecznie zniechęcić nie mających żadnych skrupułów złodziei.

Postanowiliśmy przedstawić sprawę Radzie Osiedla Bukowe-Klęskowo. Ta natychmiast zareagowała:

- Postaramy się zająć problemem. Nie potrafię powiedzieć czy jest szansa na zainstalowanie monitoringu w tamtym miejscu, ale na pewno sprawdzimy co można zrobić. Już teraz mogę powiedzieć, że w związku z wydarzeniami na Swojskiej zwróciliśmy się do Policji o objęcie tego rejonu szczególnym nadzorem (nasza prośba dotyczyła ulic Swojskiej i Romantycznej – czyli także terenu, o którym pisze państwa czytelnik).

Jest więc duża szansa na poprawę bezpieczeństwa również Nad Rudzianką, tak jak miało to miejsce na ulicy Swojskiej.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Czy monitoring pojawi się również Nad Rudzianką? lfot. www.administrator24.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook