Naciśnij otwieranie

01.03.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Chcesz wysiąść z autobusu lub tramwaju, naciśnij przycisk „otwieranie” bo nie wysiądziesz.

Temperatura w ostatnich dniach spadła mocno poniżej zera, w środę o godzinie 9:30 termometr SPAK pokazywał zaledwie -10 stopni. Dlatego ZDiTM zalecił kierowcom i motorniczym ograniczanie wychładzania autobusów i tramwajów. Pasażerowie komunikacji miejskiej, aby wysiąść muszą użyć przycisków znajdujących się w okolicy drzwi.

W pojazdach posiadających możliwość samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów zaleca się bezwzględne stosowanie tego rozwiązania zarówno na przystankach pośrednich, jak i końcowych, a w pozostałych pojazdach otwieranie minimalnej ilości drzwi.

Przypominamy także, że przy tak niskich temperaturach pojazdy nagrzewają się zdecydowanie dłużej. Duże zagęszczenie przystanków oraz częsta wymiana pasażerów dodatkowo zmienia komfort termiczny osób wewnątrz pojazdu. W szczególności pierwsze, poranne kursy mogą odbywać się w niższej niż wymagana temperaturze. W przypadku rażących nadużyć dotyczących temperatury, prosimy o informowanie dyspozytorów zajezdni lub Centrali Ruchu.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, motorniczych i pasażerów o zwracanie uwagi na osoby długotrwale przebywające na przystankach oraz ich okolicach - szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. W przypadku zaobserwowania takich osób prosimy informować o takich sytuacjach służby Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz Straż Miejską.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook