Na razie bieżący remont

10.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Niegdysiejsza Autostrada Poznańska doczekała się remontu.

Na razie będzie to bieżący remont poprawiający bezpieczeństwo jazdy. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że w niedzielę tj. 21.08. od godz. 18.00 przystępuje do remontu ul. Floriana Krygiera, na odcinku od Mostu Gryfitów do ul. Nasypowej, na całej szerokości jezdni (odcinek ponad 4 km).

 Zakres prac obejmie frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej oraz utwardzenie pobocza na szerokości około metra, frezem asfaltowym. Prace będą prowadzone etapami. Każdy z pięciu etapów będzie miał długość do kilometra.

Roboty prowadzone będą od godz. 18.00 do godz. 6.00, a w rejonie skrzyżowania z ul. Ustowską i przy Moście Gryfitów od godz. 19.00 do godz. 6.00. Podczas prowadzonych prac ruch pojazdów samochodowych odbywał się będzie jednym pasem ruchu, wahadłowo, w obu kierunkach i będzie sterowany ręcznie.

 W pozostałych godzinach ruch będzie się odbywał dwoma pasami ruchu, przy ograniczeniu prędkości od 30 km/h do 40 km/h. Komunikacja miejska będzie kursowała bez zmian. Prace potrwają do końca października. Roboty wykonuje firma Strabag w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg. Prosimy kierowców o uwagę i o wyrozumiałość w trakcie trwania prac.

Docelowy remont dawnej Autostrady, to koszt kilkuset milionów złotych, który ma wesprzeć Unia Europejska. Wtedy (po 2020 roku) mają powstać po dwa pasy ruchu w obie strony i nowe mosty. Wtedy też powstanie ścieżka rowerowa, której obecny remont nie przewiduje.

Bel

 Foto główne net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook