Na pumptrack do Wielgowa

05.05.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowe miejsce do aktywnej rekreacji

Tor do jazdy sportowo – wyczynowej powstanie w Wielgowie, o czym zadecydowali mieszkańcy, głosując w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Teraz Miasto wybrało wykonawcę toru rowerowego. Pumptrack wybudowany zostanie na terenie położonym przy ul. Irydowej. Będzie składał się z garbów, profilowanych zakrętów i tzw. hopek, ułożonych w taki sposób, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. - Przeszkody toru wraz z zakrętami utworzą zamkniętą pętlę, po której będzie można jeździć w obu kierunkach - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaprojektowano także odnogi, alternatywne linie przejazdu oraz wyspę centralną w postaci ściętego stożka.
 
Tor ma służyć przede wszystkim młodzieży uczącej się jazdy terenowej na rowerze, ale będzie można po nim jeździć również na deskorolce, hulajnodze oraz łyżworolkach. W bezpośrednim sąsiedztwie toru zaprojektowano plac wypoczynkowy, na którym staną stojaki rowerowe, ławki, kosze na odpady oraz tablica z regulaminem korzystania z obiektu.
Podstawowe parametry:
- powierzchnia toru (po obrysie skarp): 800 m2
- powierzchnia bitumiczna: 350 m2
- długość jezdna toru: 135 m
- szerokość toru: min. 1,80 m
   Pumptrack wybuduje firma BT Project z Poznania za 375 tys. zł. Na realizację zadania będzie miała 180 dni od momentu podpisania umowy. 
 
 

Foto ilustracyjne BTProject

i UD W-wa Wola

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook