Na problemy zmiana dyrektora?

02.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szpital w Zrojach ma nowego dyrektora. Po wielu latach pracy odeszła pani Danuta Śliwa.

W środę 1 marca br. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje”. Dotychczasowa dyrektor Danuta Śliwa przeszła na emeryturę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, Zarząd Województwa powierzył obowiązki kierowania jednostką dotychczasowemu zastępcy, Łukaszowi Tyszlerowi.

Decyzja dyr. Danuty Śliwy związana jest względami osobistymi. Pismo w tej sprawie wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego w poniedziałek 27 lutego 2017 r. Marszałek Olgierd Geblewicz przyjął rezygnację, wyrażając jednocześnie wyrazy wdzięczności za jej wieloletnią pracę i ogromny wkład w powodzenie inwestycji prowadzonej przez szpital.

Łukasz Tyszler to absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, aktywny samorządowiec oraz zastępca  dyrektora SPSZOZ „Zdroje” ds. rozwoju i rozliczeń z NFZ. Wszczęcie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora SPZOZ  Zdroje nastąpi w najbliższych dwóch miesiącach.

   Znawcy tematu coraz wyraźniej jako powód odejścia dyrektorki wskazują problemy z obsadą na oddziale internistycznym. Z powodu braku lekarzy, oddział został zamknięty.

 Łukasz Tyszler - foto portal PO.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.