Na pokuszenie

07.09.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowy film Sofii Coppoli, zdobywca Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes, jest remakiem filmu Dona Siegela z 1971 roku, który to obraz z kolei był adaptacją powieści Thomasa Culliana. Na pokuszenie to subtelne, zmysłowe i ambitne kino. Jest to historia opowiedziana z kobiecego punktu widzenia o tym, co to znaczy być kobietą i jak się owa niewieścia siła rodzi w młodych istotach.

Akcja filmu rozgrywa się w stanie Virginia, trzy lata po rozpoczęciu Wojny Secesyjne. Do pensji dla dziewcząt panny Marthy Farnsworth (Nicole Kidman) jedna z podopiecznych przyprowadza ciężko rannego jankeskiego żołnierza, którego spotkała podczas grzybobrania. Kapral John Mc Burney (Colin Farrell) zamiast być natychmiast oddanym w ręce wojska, zostaje umieszczony w pokoju muzyczny i poddany troskliwej kuracji przez wszystkie mieszkanki szkoły. Od tego momentu rozpoczyna się bezwzględna gra między nim a dziewczętami i nauczycielkami. Kapral próbuje każdą z nich przeciągnąć na swą stroną, wręcz uwieść, co wymaga od niego sprytu i pomysłowości. Życie na pensji, wokół której szaleje wojna, nagle się odmienia, ale sielska, świąteczna atmosfera trwa tylko do momentu gdy mężczyzna przekracza wytyczone przez kobiety granice.

Na pokuszenie jest prawdziwą ucztą wizualną, w której miękkie światło, stylowe wnętrza z epoki, przepiękne stroje i malownicze plenery, wyczarowują niepowtarzalną atmosferę nostalgii pomieszanej z wojenną grozą. Warto wybrać się na seans także ze względu na pierwszoligowe aktorstwo, gdyż obok Colina Farrella i Nicole Kidman, w filmie występują takie gwiazdy jak Kirsten Dunst czy Elle Fanning, a także całą grupa młodszych artystek, wcielających się w role uczennic. Choć w wersji z 1971 roku zagrał sam Clin Eastwood, tegoroczna adaptacje także robi wielkie wrażenie.
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook