Na koncert i regaty

05.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na Przystani Żeglarskiej CŻ przy ulicy Przestrzennej będą emocje sportowe i artystyczne.

Jest to jedna z propozycji spędzenia wolnego czasu w wydłużonym weekendzie. W sobotę 6 czerwca zapraszamy na koncert na wodzie. O godzinie 17:00 na specjalnej scenie zacumowanej na przystani Centrum Żeglarskiego, zagra zespół Sąsiedzi. Koncert jest bezpłatny i zaplanowany w ramach programu brzegowego Regat o Puchar Magnolii. 6 i 7 czerwca to święto muzyki i rywalizacji na Jeziorze Dąbie dlatego warto odwiezie Przystań by zaznać ryalizacji sportowej okraszonej muzyką. .
 
Zapraszamy miłośników żeglarstwa i samych żeglarzy na koncert i regaty, które będą rozgrywane na jeziorze dąbskim z okazji 49-lecia pięknego oldtimera MAGNOLIA. Są to zawody dla jachtów balastowych, dla wszystkich niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Jak informują organizatorzy, spodziewają się około 30 jednostek.
 
6 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert zespołu Sąsiedzi i słodki poczęstunek
7 czerwca o godzinie 16:00 zapraszamy na zakończenie regat i ognisko z kiełbaskami
 
Na stronie internetowej zespół Sąsiedzi pisze o sobie tak. Zespół Sąsiedzi założyliśmy w 2001 r. Gramy folk (celtycki) i śpiewamy a cappella szanty (morskie pieśni pracy). Inspiruje nas też muzyka dawna i folklor śląski. Nasze atuty to barwne głosy, bogate, akustyczne instrumentarium i różnorodny, folkowy repertuar. Jako jedyny polski zespół wystąpiliśmy na 3 najważniejszych festiwalach szantowych na świecie: krakowskim "Shanties", bretońskim "Chant de Marin" w Paimpol oraz legendarnym "Sea Music" w Mystic Seaport (USA). Od czerwca 2014 r zespół tworzą: Kamil Piotrowski, Dominika Płonka, Marek Wikliński, Ela Król
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook