Multimedioteka na Majowym?

14.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sprawa budowy nowej biblioteki na Prawobrzeżu stała się głośna gdy miasto wskazało postindustrialny budynek na mediatekę przy ulicy Struga.

Propozycja odbiła się głośnym echem i protestami rad osiedli przeciwnymi likwidacji bibliotek. W efekcie miasto zrezygnowało z pomysłu umieszczenia mediateki w obiekcie po wytwórni lodów, ale sprawa budowy nowej siedziby stała się tym bardziej aktualna. Padła nawet propozycja budowy w okolicach ronda Reagana gdzie de facto stykają się cztery osiedla: Bukowe, Majowe, Kijewo i Słoneczne.
 
Sprawą zajęli się radni z komisji kultury Rady Miasta. Im też kierownik zespołu Prawobrzeże Biura Planowania Przestrzennego Miasta pani Anna Dołgoszyja przedstawiła założenia planu dla osiedli Majowe – Kijewo. Okazuje się, że na centralnie położonym placu przy kościele na osiedlu Majowym, jest rezerwa terenu z przeznaczeniem na dom kultury z biblioteką. Część sporego placu ma zajmować parking, a na pozostałej można budować obiekty. Tu mogą się ziścić plany budowy mediateki. Najpierw sprawą zajmą się jeszcze raz radni z komisji kultury, a następnie stosowną uchwałę muszą podjąć radni, którzy są też w stanie zapisać na ten cel stosowne kwoty w budżcie miasta.
 
Dziś nawet w najśmielszych planach nikt nie wie kiedy i czy w opisanym miejscu mogłaby się zacząć budowa mediateki. Jedno jest pewne; mieszkańcy oczekują porządnie zaopatrzonej biblioteki ze zbiorami tradycyjnymi i cyfrowymi. Jest pomysł, jest miejsce pod budowę, jest pozytywny klimat wokół sprawy, wystarczy tylko dobra wola większości i plany zaczną się materializować. Prawobrzeże czeka na swoją multimediatekę.
 
EL
Foto: plac w centrum Majowego z rezerwą pod budowę biblioteki i domu kultury.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.