Można głosować

02.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wyłoniono już kilkadziesiąt propozycji na nową nazwę ulicy Autostrada Poznańska.

Lista propozycji została ograniczona, a nastąpiło to ze względu na powtarzanie się danej nazwy np. ul. Konstantego Maciejewicza  oraz ze względu na to, że propozycja nie ma związku ze Szczecinem np. Cory Baltussen.Inne wątpliwe przypadki tj. Gryfitów (istnieje most) prezydenta L. Kaczyńskiego (istnieje skwer) i abp. Kazimierza Majdańskiego (istnieje plac)  - rozstrzygane były zgodnie z zapisami regulaminu konkursu – nie są to nazwy ulic, osiedli. Jednak ze względu na kontrowersje – i te propozycje zostały usunięte z listy.  Aktualna lista propozycji na stronnie www.szczecin.pl
 
Przypominamy, że w drugim etapie (od 2 do 14 grudnia do godz. 23.59)  głosować można wysyłając SMS pod numer 4322. W treści SMS należy wpisać szczecin.x gdzie „x” oznacza numer porządkowy proponowanej nazwy dla Autostrady Poznańskiej.
 
Nazwa, która uzyska najwięcej głosów znajdzie się w projekcie uchwały Rady Miasta w sprawie zmiany nazwy ulicy Autostrada Poznańska. Autor tej propozycji zostanie nagrodzony cyfrowym aparatem fotograficznym. Taka sama nagroda przypadnie autorowi nazwy, która w głosowaniu SMS zgromadzi drugą liczbę głosów.
 
Przypominamy, że w uzasadnieniu zmiany nazwy używanej od 1947 roku podano, iż wynika to z literalnego odczytywania nazwy przez urzędników w Brukseli, dla których nazwa „autostrada” kojarzy się tylko z autostradą, a na te UE pieniędzy nie przyznaje.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.