Możesz obronić pośpieszne

28.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak poinformował ZDiTM, rozpoczynają się konsultacje ws. zmian w komunikacji na Prawobrzeżu.

Wszystko za sprawą tzw. Szybkiego Tramwaju, który ma ruszyć późną wiosną przyszłego roku. Od l lipca ruszają konsultacje dotyczące planowanych zmian w sieci komunikacji miejskiej po uruchomieniu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

Konsultacje będą wieloetapowe i potrwają do końca 2014 roku. Będą się one odbywały w oparciu o przygotowaną na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny koncepcji zmian w sieci komunikacji miejskiej, która zostanie udostępniona na stronie www.zditm.szczecin.pl

Zgodnie z koncepcją przygotowaną przez ZUT opracowane zostały trzy warianty zmian. Materiał będzie podstawą do rozpoczęcia dyskusji na temat sieci komunikacji miejskiej po uruchomieniu SST. Przedstawione warianty będą propozycją zmian i nie będą stanowić ostatecznej sieci komunikacji miejskiej.

W pierwszym etapie na stronie ZDiTM zostanie umieszczona ankieta na temat planowanych zmian. Pasażerowie będą mogli także zgłaszać swoje uwagi i propozycje na adres konsultacje@zditm.szczecin.pl

 W kolejnym etapie ankiety zostaną udostępnione także pasażerom w miejscach gdzie znajdują się punkty socjalne ZDiTM oraz kasy biletowe. O kolejnych etapach i terminach konsultacji będziemy informować na bieżąco.

Warto wyrazić swoją opinię, zwłaszcza, że nasze wcześniejsze informacje o planowanych zmianach wywołały bardzo żywą reakcję czytelników, którzy mocno protestowali przeciwko zamiarowi likwidacji linii pośpiesznych z Prawobrzeża. Trchę źle, że konsultacje ruszają w okresie wakacyjnym gdy część mieszkańców wyjeżdża na wypoczynek, ale będziemy o nich przypominać.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.