Możesz głosować w SBO

25.11.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 122 pomysłów, które znalazły się na liście do głosowania, z tego 39 to projekty ogólnomiejskie, a 83 lokalne. Głosowanie na projekty wystartuje 22 listopada 2019 r. o godz. 12.00, a zakończy się 6 grudnia o godz. 12.00. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. W tym roku również osoby niezameldowane, ale mieszkające w naszym mieście będą mogły oddać swój głos zarówno przez internet jak i tradycyjnie w punktach do głosowania.

Jak głosujemy?                                     

Głosowanie odbywa się na stronie www.sbo.szczecin.eu lub poprzez wypełnienie formularza papierowego dostępnego w Urzędzie Miasta, filii urzędu, lub BUDŻETOBUSIE. Wypełnioną kartę do głosowania papierowy można złożyć  w Urzędzie Miasta Szczecin - pl. Armii Krajowej 1, w filii urzędu na Prawobrzeżu - ul. Rydla 39/40 lub wysłać do urzędu Pocztą.

 W tym roku można oddać łącznie 5 głosów, w tym:

- 2 głosy na projekty ogólnomiejskie,

- 3 głosy na dowolne projekty lokalne.

Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy.

Aby za pośrednictwem papierowej karty do głosowania oddać jeden głos na wybrany projekt  trzeba postawić znak X w kolumnie MÓJ GŁOS. Aby za pośrednictwem papierowej karty do głosowania oddać dwa głosy na wybrany projekt trzeba postawić  X X w kolumnie MÓJ GŁOS. Aby oddać jeden głos w głosowaniu elektronicznym należy przy wybranym projekcie wpisać cyfrę 1. Aby oddać dwa głosy w głosowaniu elektronicznym należy przy wybranym projekcie wpisać cyfrę 2. 

Zachęcamy do głosowania elektronicznego w  domowym zaciszu, a jeśli to nie możliwe zapraszamy do skorzystania z komputerów, które będą udostępnione mieszkańcom  w siedzibach Rad Osiedli, w siedzibach wybranych organizacji pozarządowych oraz w centrach handlowych. Lista miejsc do głosowania dostępna jest na stronie internetowej sbo.szczecin.eu

Uwaga!  

Zagłosować można tylko jeden raz! W przypadku dwukrotnego zagłosowania: oddania głosów  na te same projekty za pośrednictwem papierowej karty oraz drogą elektroniczną, głos oddany za pośrednictwem papierowej karty zostanie wycofany. Realizowane będą projekty, które w danym obszarze: ogólnomiejskim i lokalnym uzyskają największą liczbę głosów - do wyczerpania puli środków w danym obszarze.

Zobacz gdzie oddasz swój głos:

https://sbo.szczecin.eu/sites/default/files/inline-files/Punkty_glosowania_SBO.pdf

Do dyspozycji mieszkańców jak co roku będzie również BUDŻETOBUS.

Zobacz harmonogram BUDŻETOBUSA:

https://sbo.szczecin.eu/sites/default/files/inline-files/Bud%C5%BCetobus_trasy_przejazdow_0.pdf

Zobacz listę projektów:

https://sbo.szczecin.eu/node/120?fbclid=IwAR11TJzy11lgQnmLd6mUncqQMyWNd4I8xM_aXWrknrIHts7cSRs_olS8RJ4

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.119.61). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook