Może zadzwonić rachmistrz

14.05.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jest szansa, że zatelefonuje do was przedstawiciel GUS.

Jeśli jeszcze nie spisałeś się przez Internet lub na specjalnej infolinii, może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy. Ze względu na panujący stan epidemii wywiady bezpośrednie w domach respondentów nie będą realizowane aż do odwołania. Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88. W przypadku wątpliwości co do wiarygodności osoby dzwoniącej, warto zweryfikować jej tożsamość. Można to zrobić na dedykowanej stronie internetowej lub dzwoniąc na infolinię spisową – 22 279 99 99.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Jeśli zostaną zadane – to może wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Dlatego apelujemy o ostrożność.

   Przypominamy, że wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności. 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook