Most bez przejazdu

05.05.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Firma Intop wykonawca remontu przejęła plac budowy i zamknęła most dla ruchu kołowego.

Dziś rozpoczyna frezowanie nawierzchni. Do końca lipca nie będzie przejazdu przez most nad Płonią w ulicy Przestrzennej. Tuż po majowym weekendzie przeprawa została wyłączona z ruchu i rozpoczął się jej gruntowny remont. – Nie można już było dłużej czekać bo stan przeprawy, a zwłaszcza jej lewy przyczółek wyraźnie się pogorszył, mówi Andrzej Grabiec z ZDiTM. Miasto podjęło decyzję już rok temu po monicie jaki wystosowała Rada Osiedla Dąbie, która wraz z dokumentacją fotograficzną zwróciła uwagę na pogarszający się stan mostu, dodaje Andrzej Grabiec. Jeszcze przed awarią Mostu Cłowego miasto zamówiło dokumentację techniczną remontu mostu nad Płonią, i trwający remont udało się skorelować z remontem Cłowego. Tym samym obie przeprawy mają być dostępne dla ruchu tuż przed Zlotem Wielkich Żaglowców w dniach 5-8 sierpnia. Most nad rzeką Płonią jest jednoprzęsłowy. Przęsło zostało wykonane prawdopodobnie w 1948 roku na starych przyczółkach, przedwojennego mostu, dwuprzęsłowego.

Remont mostu nad Płonią obejmuje: remont przęsła mostu, remont przyczółków mostu, wzmocnienie posadowienia przyczółków, remont nawierzchni jezdni i chodników na moście i dojazdach, remont istniejących skarp. Przeprawa jest całkowicie zamknięta dla ruchu, z wyłączeniem ruchu pieszego, który będzie utrzymywany przez cały czas. Dla komunikacji miejskiej przed mostem utworzone zostało miejsce do zawracania, dla kierowców wyznaczono objazdy przez ul. E. Gierczak, A. Krzywoń, Gryfińską, Hangarową, DK10, Eskadrową oraz ulicę Przestrzenną. Koszt prac, które wykonywane będą w ramach bieżącego utrzymania przez firmę Intop Warszawa, to 1,9 mln złotych. Roboty zakończą się jeszcze przed otwarciem Mostu Cłowego.

 Od czwartego maja wprowadzono zmianOdy w kursowaniu autobusowych linii 65, 856 i C, a dodatkowo uruchomiono linię 872. Na linii 65 podwojono częstotliwość kursowania. Autobusy linii 856 kursują na zmienionej trasie; Rondo Ułanów Podolskich – Gryfińska – Krzywoń – Gierczak – Goleniowska – Dąbie Osiedle (z pominięciem ul. Leszczynowej, Eskadrowej i Przestrzennej), z dotychczasową częstotliwością. Na zmienionym odcinku trasy obowiązywać będą przystanki jak dla linii 896. Autobusy linii C w kierunku os. Kasztanowego kursować będą trasą: od mostu Pionierów  przez ul. Eskadrową – Hangarową – Struga – Gryfińską – Krzywoń do ul. Gierczak i dalej bez zmian do os. Kasztanowego (z pominięciem ul. Przestrzennej). Nie będzie obsługiwany przystanek „Camping”. Uruchomiony zostanie przystanek „Gryfińska”, a przystanek „Emilii Gierczak” przeniesiony zostanie z ul. Gierczak na ul. A. Krzywoń. W kierunku pl. Rodła trasa przejazdu nie ulegnie zmianie. Obowiązywać będzie normalny rozkład jazdy. Uruchomiono też zastępczą linię autobusową 872, kursującą na trasie SPA Dąbie – Bagienna – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – rondo Ułanów Podolskich – Leszczynowa – Eskadrowa – Przestrzenna – Przybrzeżna z częstotliwością 30 minut we wszystkie dni tygodnia. Przystanki na trasie linii - Bagienna, Torfowa nż – tylko w kierunku Bagiennej, Jaśminowa ZUS, Rondo Ułanów Podolskich, Hangarowa nż – tylko w kierunku Bagiennej, Most Cłowy nż, Lotnisko nż, Przystań Żeglarska nż, Camping nż, Kolonia nż , Przybrzeżna – przystanek na wysokości tymczasowej pętli zlokalizowanej przy ul. Przestrzennej, w odległości ok. 250 m przed remontowanym mostem.

Pasażerowie korzystający z linii 65 mogą bez konieczności opuszczania pojazdu od przystanku „Rondo Ułanów Podolskich” kontynuować podróż linią 856 w kierunku Dąbia lub linią 896 w kierunku os. Kasztanowego, zgodnie z oznaczeniami kursów w rozkładzie jazdy. Pasażerowie korzystający z linii 856 i 896 mogą bez konieczności opuszczania pojazdu od przystanku „Rondo Ułanów Podolskich” kontynuować podróż linią 65 w kierunku os. Bukowego – nie dotyczy kursu linii 896 o godz. 22:45 z os. Kasztanowego.

EL                  

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.