Morze Bałtyk Cup

23.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Po drugiej stronie siatki - Paweł Kolec - jeden z głównych pomysłodawców/organizatorów turnieju

Już siódmego czerwca na boiskach plaży miejskiej kąpieliska "Dąbie", przy ulicy Żaglowej, odbędzie się turniej siatkówki plażowej. Udział w nim weźmie młodzież, dopiero rozpoczynająca swoją sportową karierę.

Turniej Morze Bałtyk Cup to pojedynek dwójek z każdego rocznika (1997, 98', 99'). Każda para, z danej grupy wiekowej, rywalizuje ze sobą w systemie każdy z każdym. W rozgrywkach wezmą udział 24 zespoły, z ośmiu różnych szkół, w sumie to 56 zawodniczek.

Uczestnicy turnieju:

•        GIMNAZJUM NR 24 SZCZECIN

•        GIMNAZJUM NR 29 SZCZECIN

•        GIMNAZJUM NR 9 SZCZECIN

•        GIMNAZJUM NR 43 SZCZECIN

•        SOS ŚWINOUJŚCIE

•        UKS STARGARD SZCZECIŃSKI

•        UKS BANIE

•        UKS PYRZYCE

Turniej organizowany jest przy współpracy klubu - Morze Bałtyk Szczecin, wraz z zespołem szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego "Volley71". Patronem medialnym imprezy jest Prawobrzęże.info.

- Wiele czynników zadecydowało o tym, że ten turniej odbędzie się na Prawobrzeżu - tłumaczy Paweł Kolec, jeden z organizatorów turnieju. Pierwszy to boiska z piaskiem, które w centrum są praktycznie niedostępne. Na plaży w Dąbiu mamy ich do dyspozycji pod dostatkiem, akurat tyle, żeby można było rozegrać turniej. Drugi to chęć osiągnięcia podobnego zasięgu imprezy co koledzy-organizatorzy imprezy piłki ręcznej na plaży. Robią to już szósty sezon i ich turniej urósł do rangi międzynarodowej. Chcemy aby podobnie wypaliło to u nas. W tym roku zagrają tylko kobiety, gdyż trenuje drużyny juniorskie dziewcząt. Wierzę, że uda nam się powtórzyć sukces naszych kolegów od piłki ręcznej. 

Galeria zdjęć

Po drugiej stronie siatki - Paweł Kolec - jeden z głównych pomysłodawców/organizatorów turnieju

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.