Modernizacja pętli na osiedlu Słonecznym

24.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Tak prezentuje się nowa kostka brukowa, na której parkują autobusy

Pętla autobusowa na osiedlu Słonecznym nabiera nowych, lepszych kształtów. Modernizacji uległ już plac, na którym parkują autobusy pośpieszne.

Tak wygląda stara płyta chodnikowa, na której parkowały autobusy

Tak wygląda stara płyta chodnikowa, na której parkowały autobusy

Dla kierowców autobusów prawdziwa zmorą był postój na pętli na osiedlu Słonecznym. Zniszczone płyty betonowe nie ułatwiały parkowania środków transportu. Uciążliwy był szczególnie wysoki krawężnik, o który raz po raz zawadzali prowadzący pojazdem. Wszystko jednak miało się zmienić, ułatwiając życie zarówno pasażerom jak i kierowcom.

Wielkie, stare i zniszczone płyty betonowe wymieniono dotychczas na dwóch pasach autobusowych. Dzięki nim pośpieszne pojazdy komunikacji miejskiej (linie B i D) mogą spokojnie i przyjemnie parkować na swojej pętli.

Na montaż czeka jeszcze tablica informująca o przyjazdach i odjazdach autobusów. Zimowa aura nie sprzyja jednak pracom budowlanym na pętli, na osiedlu Słonecznym.

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Tak prezentuje się nowa kostka brukowa, na której parkują autobusy Tak wygląda stara płyta chodnikowa, na której parkowały autobusy Tak wygląda stara płyta chodnikowa, na której parkowały autobusy

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.