Mimo chłodu rowerowe rekordy

05.05.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Decydenci potrzebowali dwóch lat by się zdecydować na powołanie roweru miejskiego na Prawobrzeżu, a my byliśmy pewni sukcesu.

Nie sprawdziły się przepowiednie, że popularność roweru miejskiego na prawej stronie Odry jest wynikiem efektu nowości. Już w ubiegłym roku po uruchomieniu kilkunastu stacji Bike_S, liczba wypożyczeń pobiła te dokonane w centrum miasta. Są już pierwsze statystyki tegorocznych wypożyczeń. Od 1 marca gdy rowery powróciły na ulice miasta, dokonano 100857 wypożyczeń Bike_S w marcu i kwietniu. Największym zainteresowaniem rower miejski cieszył się na Prawobrzeżu. Mieszkańcy tej części miasta wyraźnie polubili rowery i choć aura w marcu i kwietniu była wyjątkowo niekorzystna, jeżdżą nimi często o czym świadczy liczba wypożyczeń.

W ilości wypożyczeń bijemy centrum i lewobrzeżną część miasta dosłownie na głowę. Można zrozumieć mniejszą ilość wypożyczeń w lewej części gdyż przez niemal dwa miesiące system nie działał poprawnie. Awarię usunięto dopiero w ostatnich dniach kwietnia. Średnia wypożyczeń ze stacji na Prawobrzeżu to 1425, a na lewobrzeżu 1156. W liczbach bezwzględnych na Prawobrzeżu jest 29 stacji i 41903 wypożyczeń, a na lewobrzeżu 51 stacji i 58954 wypożyczeń. W systemie jest zarejestrownych  36,9tys. osób.

Najpopularniejszą jest stacja przy pętli autobusowej Słoneczne i Iwaszkiewicza, gdzie dokonano nieco ponad 2900 wypożyczeń. Dalej plasują się stacje przy CH Słoneczne i na Jasnej. Najmniej wypożyczeń zanotowano ze stacji przy ulicy Wrzesińskiej (ma być przeniesiona na pętlę przy ulicy Goplańskiej), oraz przy PKP w Dąbiu. Gdyby jeszcze powstały choć ze cztery stacje w Podjuchach, można by było mówić o pełnym sukcesie roweru miejskiego.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook