Mikołajkowa siatkówka z Prawobrzeżem.info

02.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W sobotę 30 listopada rozegrany został siatkarski turniej mikołajkowy, którego organizatorami byli Dwutygodnik Prawobrzeże.info oraz Gimnazjum nr 7.

Już o poranku pierwsze zespoły stawiły się przed budynkiem szkoły przy ul. Z. Nałkowskiej 33. Oczekiwały na ósmą edycję siatkarskiego turnieju mikołajkowego, w którym główną nagrodą był Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże.info.

Wszystkie drużyny składały się z trzech chłopców i trzech dziewcząt. W każdym meczu rozgrywano dwa sety. Pierwszą fazą imprezy była runda grupowa. Tutaj grano systemem każdy z każdym. Później przyszedł czas na zmagania w etapie pucharowym. Były to najważniejsze mecze turnieju, gdyż to właśnie podczas nich decydowało się to, kto zajmie czołowe miejsca.

Przyglądając się poszczególnym meczom można było zauważyć, że młodzież cieszyła się z możliwości sportowej rywalizacji. Jeszcze bardziej budujące było to, że dzieciaki nie spędzały kolejnego weekendu z komputerem na pierwszym planie, a i tak bawiły się rewelacyjnie. – Ten turniej nie miał na celu wyłowić masy talentów siatkarskich - mówił Paweł Kolec (jeszcze w poprzednim sezonie sam grał w siatkówkę na poziomie drugoligowym w Morzu Bałtyk Szczecin), trener drużyny z Gimnazjum nr 24. - Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Co roku poziom się podnosi - to bardzo budujące. Za naszych czasów takich imprez nie było. Jestem zadowolony z gry swojego zespołu.

Postanowiliśmy wykorzystać chwilę przerwy w turnieju, spowodowanej podliczaniem stanu po fazie grupowej i porozmawialiśmy z zawodnikami. – Sport jest naszą pasją. Gramy od dawna! Bardzo kibicujemy naszej reprezentacji w siatkówce. Ten turniej to bardzo fajna sprawa, fajna atmosfera. Cieszymy się, że mogliśmy pograć. Było bardzo ciekawie – mówili zgodnie Przemek, Daniel oraz Marek z Gimnazjum nr 24.

Faza pucharowa była bardzo emocjonująca, a starcia pomiędzy drużynami niezwykle wyrównane. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Poniżej prezentujemy klasyfikację turnieju:
- miejsce pierwsze - Gimnazjum nr 18,
- miejsce 2 - Gimnazjum nr 39,
- miejsce 3 - Gimnazjum nr 24,
- miejsce 4 - Gimnazjum nr 21,
- miejsce 5 - Gimnazjum nr 7,
- miejsce 6 - Gimnazjum Przecław,
- miejsce 7 - Gimnazjum nr 29,
- miejsce 8 - Gimnazjum nr 23.

– Przyjeżdżamy na tę imprezę co roku! Mamy bardzo pozytywne odczucia. Kluczem do sukcesu było to, że moim podopiecznym gra sprawiała przyjemność. Jeśli dostaniemy zaproszenie, to za rok na pewno pojawimy się ponownie – mówiła Joanna Osuch, trener drużyny zwycięskiej.

Już po zakończeniu turnieju padały głosy o tym, że odbędzie się kolejna edycja imprezy.

– Jestem zadowolona, że po raz kolejny zorganizowaliśmy to wydarzenie – mówiła Agnieszka Kossek, jedna z organizatorek.

– Myślę, że tegoroczny turniej zapewnił sporo zabawy i emocji młodzieży ze szczecińskich gimnazjów, która wzięła w nim udział. W przyszłym roku z pewnością zorganizujemy kolejną edycję imprezy. Staramy się angażować w inicjatywy sportowe, co widać na przykładzie tego turnieju, ale również naszej drużyny siatkarskiej startującej w lidze amatorskiej, która aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli – tłumaczył Krzysztof Kołakowski, redaktor naczelny dwutygodnika Prawobrzeże.info.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli nauczyciele wychowania fizycznego: Agnieszka Kossek, Ewa Lewczuk, Tomasz Wawruszczak oraz Marietta Taczała.

Nagrody w turnieju ufundowali: Klub Sportowy Morze Bałtyk, ATRAX, Agencja Reklamowa besk oraz Dwutugodnik Prawobrzeże.info.

 

Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.