Międzynarodowe dni w szkole.

04.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od czterech lat Gimnazjum nr 29 na osiedlu Bukowym gości studentów działających w międzynarodowej organizacji AIESEC. W tym roku w dniach 12 - 16 stycznia odwiedziło nas dwóch studentów – Chaitan z Indii oraz Gustavo z Brazylii. Zaprezentowali nam swoją, zupełnie inną niż polska, kulturę i obyczaje. Uczniowie mógł także porozmawiać z nimi na przerwach i sprawdzić, na jakim poziomie posługują się językiem angielskim.

 Każdy gimnazjalista, który zgłosił się do programu, uczestniczył w dwóch zajęciach – raz z Chaitanem, raz z Gustavo. Chaitan opowiadał o ciekawych tradycjach i imprezach swojego kraju. Zachwycił wszystkich Festiwalem Koloru oraz Festiwalem Świateł. Na spotkaniach z Gustavo dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach dotyczących Brazylii. Pokazywał nam   piękne krajobrazy i niezwykłe zwierzęta. Mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z gośćmi oraz zaprosić ich na Facebook. Dlaczego wybrali akurat Polskę? Gustavo ma polskie korzenie i chciał zwiedzić kraj, z którego pochodzą jego przodkowie. Chaitan chciał poznać jakąś odmienną kulturę. Jeden i drugi chwalili naszą polską kuchnię oraz życzliwość – trudno było ich nie polubić.

Według mnie, takie zajęcia są ciekawym doświadczeniem. Zachęcają do nauki języków obcych, gdyż można na nich w praktyce wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego oraz poznać inne kultury.
                                                                                                          M. Szymański 2d

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.143.213). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook