Meblowy gigant szpitalowi

19.07.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Meble, zabawki, pościel, książki i wiele innych – łącznie ponad 1500 produktów ze sklepu IKEA Poznań trafiło do szpitala „Zdroje” w Szczecinie.

Przekazane dary są odpowiedzią na najbardziej palące potrzeby dzieci w zachodniopomorskiej placówce. To efekt ogólnopolskiej akcji #PomagamyRazem zorganizowanej przez IKEA we współpracy m.in. z Rzecznikiem Praw Dziecka. Produkty wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln złotych trafią do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Czas izolacji związany z epidemią COVID–19 jest szczególnie trudny dla o tych, którzy także na co dzień potrzebują wyjątkowej opieki, uwagi i zrozumienia – dla dzieci i młodzieży. IKEA i Ingka Centres, odpowiadając na te szczególne potrzeby, połączyły siły z partnerami: Fundacją Medicover, Raben Logistics Polska, Centrum Dystrybucji IKEA oraz FM Logistic i pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka realizują wsparcie rzeczowe dla szpitalnych oddziałów psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. W województwie zachodniopomorskim pomoc otrzymał Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje”. Zarówno usługa transportu jak i cała pomoc materialna są bezpłatne i stanowią darowiznę na rzecz placówki.

Młodzi pacjenci szpitali i oddziałów psychiatrycznych, w związku z licznymi obostrzeniami i zmianami w sposobie funkcjonowania szpitali związanymi z epidemią COVID–19, potrzebują teraz wsparcia jeszcze bardziej niż zwykle. Dlatego dzieci i młodzież odbywające leczenie w szpitalu „Zdroje” w Szczecinie otrzymały m.in. meble, zabawki, kredki, książki, artykuły do rysowania, maty gimnastyczne, gry podłogowe czy puzzle, które umożliwią im kreatywne spędzanie czasu w przyjaźniejszym, bardziej domowym wnętrzu. Przekazane elementy wyposażenia wnętrz, zabawki, sprzęt multimedialny i AGD pomogą placówkom w codziennej pracy i przeprowadzaniu jeszcze efektywniejszych terapii zajęciowych.

-  Spośród przekazanych darów młodszym dzieciom największą radość sprawiły oczywiście gry i zabawki. Nieocenione były również artykuły papiernicze, które przekazane zostały do wykorzystania podczas warsztatów terapeutycznych. Przytulne, kolorowe komplety pościeli, w które można się wtulić, ściskając w ramionach otrzymane maskotki, uczyniły rytuał zasypiania zdecydowanie łatwiejszym i bardziej radosnym. Istotnym wsparciem ciężkiej pracy personelu oddziału okazało się duże, przenośne lustro. Stało się ono nieodzownym elementem terapii psychologicznej dla pacjentów dotkniętych chorobami zaburzenia odżywiania – mówi dr n. med. Łukasz Tyszler - Dyrektor szpitala „Zdroje” w Szczecinie.

– Dzieci i młodzież często zmagają się z trudnymi emocjami i niepokojem. Izolacja związana z epidemią oraz strach o przyszłość swoją i bliskich może dodatkowo pogłębiać ten stan.  Ważną rolę w procesie zdrowienia dzieci, które odbywają leczenie na oddziale psychiatrycznym, odgrywa otoczenie. Dlatego jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc. Dzięki wsparciu od IKEA i partnerów dzieci mogą teraz wracać do zdrowia w bardziej przyjaznym, kolorowym miejscu – podkreśla Magdalena Knop – Rzeczniczka szczecińskiego szpitala „Zdroje”.

W ramach inicjatywy #PomagamyRazem Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej otrzymał ponad 1,5 tysiąca darów, spośród których każdy przyczyni się do stworzenia namiastki rodzinnej atmosfery. Każdy detal tej przytulnie zaaranżowanej dzięki przekazanemu wyposażeniu przestrzeni wniesie pierwiastek terapeutycznego oddziaływania na pacjentów, pozytywnie wpływając na ich proces leczenia. Wypada tylko podziękować IKEI za okazaną p;omoc i zachęcić innych by w miarę możliwości także pomagali

Anna Gawlik

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook