Masz 67 lat, pojedziesz za pół darmo

20.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Osoby mające 67 lat życia będą jeździły komunikacją miejską w Szczecinie z ulgą.

Taką uchwałę podjęli radni Rady Miasta. Dyskusja trwała ponad godzinę, gdyż pojawił się wniosek by obniżyć ten wiek do 65 lat, ale w końcu radni uznali, że taką propozycję można było przedyskutować wcześniej, a nie dopiero na sesji gdzie po prostu nie ma na to czasu. Tak więc po uprawomocnieniu się uchwały, czyli po około trzech tygodniach, około trzy tysiące seniorów, którzy ukończą do tego czasu 67 lat, będzie mogło jeździć za pół darmo.

   Mimo starań radnych PiS, radni RM nie wprowadzili do porządku dziennego projektu uchwały o ostatecznej likwidacji Pomnika Wdzięczności na placu Żołnierza Polskiego. Nie udało się też im przeforsować uchwały o pozbawieniu tytułu Honorowego Obywatela Szczecina Władysława Gomułki, Bolesława Bieruta czy Nikity Chruszczowa. Będą oni nadal w wykazie „honorowych”.

   Pojawił się problem ulicy Prof. Żuka (Zdunowo), która po części leży w granicy gminy Kobylanka, a ta nie jest kompletnie zainteresowana jej remontem czy nawet właściwym utrzymaniem. Jest po prostu kolizja prawna i trzeba to jak najszybciej uregulować. Nawet wykoszenie poboczy stanowi problemem, gdyż ZDiTM twierdzi, że to nie jest teren miasta, a Gmina Kobylanka, że ulica służy jedynie Szczecinowi, i dla Kobylanki nie ma żadnej roli służebnej. Padł wniosek ze strony radnego Władysława Dzikowskiego by uregulować tę kwestię. Pozostałych sześciu radnych I Okręgu Wyborczego czyli ogólnie mówiąc Prawobrzeża nie zgłosiło żadnych problemów…

   Przyjęto też uchwałę o wzniesieniu w Szczecinie Pominka upamiętniającego Powstanie Węgierskie w 1956 roku. Pomnik ma być usytuowany na nieruchomości Instytutu Pamięci Narodowej – przy ul. Ks. Piotra Skargi 14 w Szczecinie. Odsłonięcie pomnika planowane jest na 23 października 2016 r., w 60-tą rocznicę wybuchu powstania, jako upamiętnienie ofiar krwawego stłumienia Rewolucji Węgierskiej przez wojska radzieckie.

  Radni nie wstrzymają też budowy ulicy Stepowej (czytaj art. Skandal czy potrzeba?), gdzie radny H. Jerzyk (SLD) przeforsował budowę nowej ulicy praktycznie w szczerym polu. Od początku sprawa budzi niesmak gdyż mieszka tam syn radnego. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook