Martwa (znowu) tablica

26.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od czterech dni nie działa tablica wyświetlająca czsy przyjazdu autobusów na pętli Osiedle Słoneczne.

Powiadomili nas o tym nasi czytelnicy, którzy z irytacją wskazują, że jest to kolejna awaria. – To jak powracająca melodyjka, dziś działa, jutro nie – mówi młody pasażer oczekujący na swój kurs. Sprawdziliśmy na miejscu i sygnał potwierdził się w całości. Tablica nie działa, co zresztą widać na naszym zdjęciu. Jak mawiał jeden z bohaterów Seksmisji Juliusza Machulskiego, ciemność widzę, widzę ciemność…

Ale nie jest do śmiechu tym, którzy oczekują tu na połączenia, gdyż przystanek osiedle Słoneczne jest przystankiem przesiadkowym i to dla kilku linii. Tablica nie świeci więc nie mają podstawowej wiedzy o najbliższych kursach. - To jest uciążliwość, bo gdy tablica działa to przynajmniej wszystko jasne – dodaje młody człowiek.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego, który wie o problemie i zgłosił już sprawę do producenta wyświetlaczy. – Wiem, że w tej chwili analizują problem, który za kilka dni powinien być usunięty. Nie mogę jednak podać orientacyjnej daty bo też tego nie wiemy – mówi pani Ilona Nowicka z ZDiTM.

Ważne, że serwis (spoza Szczecina) zna sprawę i należy mieć nadzieję, że wkrótce tablica świetlna znowu zacznie spełniać swoją rolę, ku wygodzie i zadowoleniu pasażerów.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook