Marszałek apeluje, reaguj!

11.07.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Synoptyce nie mają wątpliwości, że ponownie przyjdą upały choć może już nie takie jak widać na mapie sprzed dwóch tygodni.

Marszałek województwa wraz z siecią dyskontów, zainicjował akcję pod nazwą reaguj! Nawet jeśli nie ma upałów, wystarczy świecące słońce by wnętrze auta jako zamknięta metalowa puszka, silnie się nagrzewa. Mimo wielu apeli, niestety nadal jest głośno o pozostawianiu dzieci bądź psów w zamkniętym samochodzie w upalny dzień. Trwa akcja Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, która przestrzega przed takim zachowaniem, a także przedstawia zasady postępowania, mogące uratować życie dziecku. Oto proste zasady jeśli zauważysz dziecko w aucie na słońcu. Najpierw sprawdź czy auto jest zamknięte, oceń stan dziecka, zbij szybę, wyciągnij je z samochodu, udziel pomocy wezwij pogotowie i czekaj na przyjazd służb. Jeśli zachodzi konieczność zbicia szyby, zachowaj bezpieczeństwo tych we wnętrzu auta jak i swoje.

To podstawowe zasady postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka zamkniętego w upalny dzień w aucie. W ramach prowadzonej akcji społecznej „Dziecko w samochodzie” Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przygotował plakaty profilaktyczne, które przedstawiają temperaturę panującą w rozgrzanym aucie oraz 4 krótkie zasady postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Będą one umieszczone w dyskontach sieci Netto na terenie województwa zachodniopomorskiego. Te działania mają podnieść świadomość społeczeństwa na temat tragicznych skutków, jakie może nieść pozostawienie dziecka zamkniętego w samochodzie w upalny dzień. Zwracajmy też uwagę na pozostawione w autach zwierzęta, one też szybko padają z wysokiej temperatury i pragnienia. Przed nami jeszcze druga połowa lata, a i jesień bywa w Polsce bardzo pogodna. Czujność jako odpowiedź na apel marszałkowski jak najbardziej wskazana. Niech już nigdy nie wstrząsają nami tragiczne wieści o czyjejś śmierci w  zamkniętym samochodzie.

 

EL

                                                                                                                                               

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.