Mandaty kontra piraci

11.01.2022, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od Nowego Roku weszły w życie zaostrzone przepisy za wykroczeniach drogowych i policja twierdzi, że spowolniło to piratów, ale chyba nie w Szczecinie.

Obowiązuje nowy taryfikator mandatów i za przekroczenie prędkości można zapłacić nawet 5 tys. zł. Jeśli odmówimy przyjęcia mandatu sprawa trafi do sądu, a ten może zasądzić nawet do 30 tys. złotych grzywny. Tymczasem, jak informuje szczecińska drogówka, tylko w miniony weekend namierzono aż 260 kierowców, którzy przekroczyli szybkość, z czego dziewięciu o ponad 50 kilometrów od dopuszczonej w danym miejscu. Mimo apeli i prośby o jazdę zgodną z przepisami, do sporej części kierowców motywacja i zagrożenie wysokimi grzywnami nie przemawia. Dziewięciu kierującym zatrzymano prawo jazdy i wręczono im spore mandaty. Ujawniono też 10 kierujących na alkoholowym wspomaganiu. Wszyscy staną przed sądem.

 

Oto przykładowe stawki mandatów: za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h mandat wynosi 1500zł, o 61 km/h - 2 tys. zł. o 71 km/h - 2,5 tys. zł. Kwoty te wzrastają dwukrotnie w przypadku recydywy - za przekroczenie prędkości o 71 km/h kierowca zapłaci wówczas 5 tys. zł.

Z tych kilku przykładów jasno wynika, że bardziej opłaca się jazda zgodna z przepisami, o co apelujemy do użytkowników dróg.

 

Foto policja

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook