Mamy nowego biskupa

22.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Papież Franciszek nominował dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego nowym biskupem pomocniczym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Decyzję papieża Franciszka o nominacji bp. Henryka Wejmana ogłosiła w sobotę w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Ksiądz nominat Henryk Wejman nie krył zaskoczenia. – Nigdy o tym nie marzyłem i nie liczyłem na to. Decyzję papieża przyjmuję z pokorą – mówił biskup nominat.

W rozmowie z Radiem Szczecin, wśród swoich zadań, ale także zadań dla całej archidiecezji biskup nominat wymienił troskę o młodzież i organizację misji ewangelizacyjnych na Ziemiach Zachodnich. - Potrzeba odrodzenia duchowego i religijnego. To będzie się dokonywało m.in. przez rekolekcyjne zaangażowanie księży. Trzeba też włożyć dużo wysiłku i troski o rodzinę, stowarzyszenia m.in. Akcję Katolicką, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, bo one dynamizują życie religijne diecezji - uważa ks. prof. Henryk Wejman.

Ks. prof. Henryk Wejman ma 55 lat. Pochodzi z Pomorza Zachodniego, urodził się w  Choszcznie. Po święceniach posługiwał w parafii w Świnoujściu, potem wyjechał na studia do Rzymu.
 
Uroczysta Msza św. w czasie której biskup nominat przyjmie sakrę biskupią, odbędzie się 20 grudnia w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.
 
Po dwóch latach oczekiwania, nasza Archidjecezja ma wreszcie nowego biskupa pomocniczego.
 
EL
Foto: Wydz.Teologii US

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook