MUZYCZNE TALENTY W SP NR 59

06.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły (SP59) wykazywali się dużą aktywnością muzyczną. Zespół wokalny brał udział w XVII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, w którym udało się nam zakwalifikować do etapu finałowego. Upiększaliśmy swym śpiewem także Wigilie dla osób starszych i samotnych organizowane przez Radę Osiedla Zdroje, Bukowe oraz Kijewo. Podczas XVII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Szantowej "Zdroje 2016", który odbył się w Zespole Szkół Nr 1, zespół z naszej szkoly zajął I miejsce w kategorii zespoły kl.IV-VI. To dla nas ogromne wyróżnienie zwłaszcza, że był to nasz debiut!

 Mając tak wielu uzdolnionych muzycznie uczniów postanowiliśmy zaprezentować nasze talenty młodszym kolegom i koleżankom. W ramach "Miesiąca aktywności muzycznej" zorganizowaliśmy zajęcia muzyczne w Przedszkolu nr 54 w Zdrojach. Zespól wokalny zaprezentował zwycięskie szanty, a także wspólnie z przygotowanymi wcześniej przez Panie przedszkolakami śpiewaliśmy, gimnastykowaliśmy się w rytm muzyki oraz tworzyliśmy układ taneczny do piosenki. Punktem kulminacyjnym był koncert uczniów grających na różnych instrumentach. Zajęcia odbyły się dla wszystkich grup wiekowych tak aby każdy przedszkolak mógł dotknąć a nawet zagrać na wybranym instrumencie a było w czym wybierać! Pojawiła się gitara elektryczna (Igor Pacuk), perkusja (Filip Bykowski), skrzypce (p. Agata Kuźbik), wiolonczela (Ewa Zamuła), gitary klasyczne (Oliwia Sapia, Aleksandra Rynowiecka, Oskar Banasiak), dzwonki chromatyczne (Sara Białachowska), pianino (Karolina Józefowicz, Lidia Szymanik). Dzieci wysłuchały także występu wokalnego w wykonaniu Barbary Muczyńskiej.

            Ponieważ nasze zajęcia spotkały się z wielkim uznaniem planujemy w najbliższym czasie odwiedzić kolejne przedszkole oraz zorganizować koncert dla dzieci przebywających w szpitalu w Zrojach.
            Niebawem odbywać się będzie coroczny festyn rodzinny "Złaz" w naszej szkole (SP59), podczas którego odbędzie się "Przegląd muzyczny". Będzie to kolejna okazja zaprezentowania talentów muzycznych naszych uczniów i nie tylko! Zapraszamy!

                                                                                                          A.K

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.