MISTRZ JĘZYKOWY 2015

27.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dnia 18 marca br. odbył się w Gimnazjum nr 29 im. ks. Jana Twardowskiego V Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego MISTRZ JĘZYKOWY przeznaczony dla szkół podstawowych Prawobrzeża Szczecina.

Konkurs składał się z dwóch części: konkurencji indywidualnej, polegającej na napisaniu testów gramatyczno-leksykalnych z obu języków oraz z rywalizacji drużynowej. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w trakcie której musieli odpowiedzieć na 30 pytań dotyczących krajów anglo- i niemieckojęzycznych.  Średnia wyników indywidualnych oraz punktacja z prezentacji wyłoniły zwycięzców drużynowych. Uczestnicy wykazali się nie tylko dobrą znajomością obu języków i wiedzą na temat USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec, ale także umiejętnością pracy w grupie.
W konkursie indywidualnym zwyciężyła Dominka Jurczyk (SP 37), drugie miejsce zajął Filip Różalski z SP 74, a trzecie - Maja Dybowska z SP 37. Tytuł MISTRZA JĘZYKOWEGO 2015 zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej "Słoneczna", wicemistrzem została Szkoła Podstawowa 74, zaś trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej 59. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkich uczniów zachęcamy do nauki języków obcych i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

E. Szymańska 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.