Łukasz Jakowczyk Show - relacja ze spotkania Morze Bałtyk Szczecin - Olimpia Sulęcin

17.12.2012, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Siatkarze ze Szczecina myśląc o upragnionej walce o awans, zmuszeni są do wygrywania i zdobywania kolejnych ligowych punktów. W minioną sobotę do Szczecińskiego Domu Sportu przyjechała Olimpia Sulęcin.

Już w pierwszej partii dane nam było zauważyć kilka zmian kadrowych w zespole Morza Bałtyk. Mianowicie w pierwszej szóstce zamiast Patryka Akali oraz Pawła Kolca wyszli odpowiednio Jakub Malinowski i Adam Tołoczko. Premierowy punkt w sobotnim starciu zdobyła Olimpia. Szczecinianie już w następnej akcji odpowiedzieli efektownym blokiem, który niczym murowana ściana, zawisł nad siatką. To co rzuca się w oczy to fakt, że Łukasz Jakowczyk kończy wszystkie ataki niezależnie od stopnia trudności. Zasługą właśnie tego atakującego była większość punktów gospodarzy w secie numer jeden. Pierwsze prowadzenie podopieczni Michała Dolińskiego zdobywają po atakach wcześniej wspomnianego Jakowczyka oraz Adama Tołoczki (14:13). W tym momencie trener Łukasz Chajec prosi o czas dla swojego zespołu. Po przerwie Olimpia Sulęcin była ewidentnie na fali wznoszącej, która pozwoliła wygrać gościom pierwszą partię, 25:21. Na samym początku drugiej odsłony, oba zespoły uraczyły nas koncertem zepsutych zagrywek. Fakt ten sprawił, iż przed dłuższy czas na tablicy wyników utrzymywał się wynik. W zespole gospodarzy dobrze funkcjonował blok. Łukasz Jakowczyk nadal kończył praktycznie każdy atak. Nawet, gdy nie mógł zaatakować piłki i przebijał ją palcami na drugą stronę parkietu, sprawiał olbrzymie problemy gościom. Wcześniej wspomniane remisowe opary utrzymywały się aż do stanu 21:21. Wtedy Jakowczyk zdobywa punkt na 22:21. Kuba Malinowski blokuje na 23:21, Paweł Kolec nie chce być gorszy i blokiem zdobywa 24 punkt dla Morza w tej partii. Całego seta wygrywamy dzięki skutecznej akcji środkiem. W całym meczu remis 1:1, druga część spotkania wygrana przez podopiecznych Dolińskiego, 25:22. Ostatnie dwie odsłony również zostały wygrane przez gospodarzy. Odpowiednio 25:16 oraz 25:13. Wynik tych setów, mówi sam za siebie. Olimpia straciła zapał, a siatkarze Morza Bałtyk Szczecin się rozkręcali. Fenomenalne ataki Jakowczyka, bardzo dobra gra blokiem Jakuba Malinowskiego, dobra zagrywka wszystkich zawodników, przyczyniła się do zwycięstwa 3:1. Trener Łukasz Chajec ratował się rotacją składu oraz przerwami na żądanie, jednak tego, sobotniego dnia to nie pomogło i Olimpia wracała do Sulęcina bez ligowych punktów. KS Morze Bałtyk Szczecin - Olimpia Sulęcin 3:1 (21:25, 25:22, 25:16, 25:13). Tekst: Przemysław Sierakowski Foto: Asia Błasiak