Lucy

19.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowy film Luca Bessona wzbudzał wielkie zainteresowanie jeszcze przed światową premierą. Fabuła filmu obiecuje wiele atrakcji z gatunku science fiction, które tak zwykle przypadają widzom do gustu. Podczas seansu jednak szybko orientujemy się, że obietnica doskonałej filmowej rozrywki została spełniona, jednak niezbyt logiczna narracja momentami może popsuć radość z oglądania nawet najbardziej spektakularnych efektów specjalnych.

Na szczęście, prawdziwych fanów Luca Bessona to nie zniechęca, dzięki czemu sale kinowe na Lucy są wypełnione po brzegi.

Bohaterką filmu jest studiująca na Tajwanie Amerykanka (Scarlett Johansson), która przez przypadek zostaje wciągnięta w międzynarodowy przemyt nowego narkotyku. Nieco szalony i bardzo agresywny pan Jang (Mink-sik Choi) umieszcza w brzuchu jej i trójki innych osób, kilogramowy woreczek zawierający tajemnicze błękitne granulki. Przypadek sprawia, że pod wpływem urazu, narkotyk trafia do krwiobiegu Lucy, co rozpoczyna jej niezwykłą transformację. Jednocześnie widz jest zapoznawany z teorią profesora Normana (Morgan Freeman), który twierdzi, że gdyby ludzie używali więcej niż 10% potencjału swego mózgu, byliby w stanie kontrolować nie tylko swoje ciało, ale też czasoprzestrzeń. Oczywiście Lucy, która szybko odnajduje profesora, przechodzi właśnie taką transformację. Cały film jest obserwacją jak młoda kobieta przebywa drogę od 10% do 100% potencjału swego umysłu.

Lucy przypomina bardzo Jestem Bogiem z Bradleyem Cooperem oraz Transcendencję z Johnnym Deppem, ale jej wielką zaletą, odróżniającą ją od tych produkcji, jest kobieca główna bohaterka, w dodatku grana przez współczesny symbol seksu. Dzięki udziałowi Scarlett Johansson film Bessona ogląda się jak bardzo dynamiczny teledysk. Tempo jest tu zawrotne, a każda kwestia, nawet bardzo naukowa, pobudza zainteresowanie widza. Przy oglądaniu należy jednak pamiętać, że to tylko fikcja naukowa, a nie film dokumentalny, zatem nie doszukujmy się tu prawdziwych teorii czy choćby bezbłędnej logiki.  
 
Więcej recenzji na www.szczere-recenzje.pl
 
Zobacz zwiastun
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook