Łubinowa prawie koniec

10.07.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dobiega końca przebudowa ważnej ulicy na Prawobrzeżu. Pojawiła się nowa infrastruktura dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

W ramach inwestycji po obu stronach ulicy Łubinowej wybudowano ciągi pieszo – rowerowe o szerokości od 3,7 do 8 m. Same drogi rowerowe mają 2 – 2,5 m szerokości i bitumiczną nawierzchnię. Na odcinku od ulicy Gombrowicza do ulicy Maciejowickiej  powstała też wewnętrzna droga wspomagająca, przeznaczona dla ruchu samochodowego, rowerowego oraz pieszego.  

Wybudowano nowe parkingi, na których łącznie wyznaczonych jest  112  miejsc postojowych, w tym 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. 52 z nich, do parkowania  równoległego i  prostopadłego znajdują się w ciągu pieszo – rowerowym, a 60 kolejnych  na dużym parkingu przy posesji Łubinowa 83-88.  

Przebudowane zostały przystanki, pojawiły się nowe chodniki w kierunku os. Majowe, a także schody i zjazd w kierunku Słonecznego. Są też 23 nowe drzewa i ponad 800 krzewów nasadzonych na obszarze całej inwestycji. Koszt inwestycji to 8 132 604,66 zł  mln zł. Obecnie trwa procedura odbiorów i właściwego przekazania do eksploatacji.  W tym roku na Łubinowej planowana jest również wymiana nakładki jezdni. 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook