Linie 77 i C inaczej

28.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od 1 maja wprowadzone będą zmiany na liniach C i 77.

Oto Komunikat ZDiTM. 1 maja zmienione będą rozkłady jazdy, czasy przejazdów pomiędzy przystankami oraz nazwy i kategorie niektórych przystanków. Zmieni się także częstotliwość kursowania linii C.

 W soboty i dni świąteczne pomiędzy godz. 9:30 a 18 linia C będzie kursować częściej niż obecnie. Kursy będą wykonywane co 45 – 50 minut. W pozostałym okresie częstotliwość będzie wynosić 80 – 90 minut. 

W dni robocze w godzinach pomiędzy szczytem porannym a popołudniowym oraz w godzinach wieczornych kursy będą wykonywane co 45 minut.

 Dodatkowo w dni powszednie o godz. 4:28 będzie wykonywany dodatkowy kurs linii C na trasie: Emilii Gierczak – Osiedle Kasztanowe. Kurs będzie wykonywany z przystanku dla linii 77 zlokalizowanego na ul. Anieli Krzywoń.

 Na wniosek Rady Osiedla Kasztanowe oraz przewoźników zmieni się także czas przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami dla linii C i 77 w obu kierunkach. Szczegółowe informacje na temat zmian znajdują się na stronie www.zditm.szczecin.pl w zakładce z rozkładami jazdy. Trasę pomiędzy Osiedlem Kasztanowym a Placem Rodła autobus linii C pokona w 38 min (dotychczas przejazd wynosił 40 min). W kierunku Osiedla Kasztanowego w dalszym przejazd wyniesie 40 min.

 Autobus linii 77 pokona całą trasę z Osiedla Kasztanowego na Osiedle Bukowe w 38 min (dotychczas było 35 min), natomiast w kierunku przeciwnym w 40 min (dotychczas 36 min).

 Jednocześnie zmianie ulegną nazwy i kategorie przystanków. Przystanek „Załom Fabryka” otrzyma nazwę „Kablowa”. Przystanek „Załom Krzyżówka” z przystanku na żądanie zostanie przemianowany na stały, natomiast przystanek „Kniewska I” będzie przystankiem na żądanie.

   Mamy wątpliwości czy te zmiany zadowolą wniskodawców, choć przyzmnajemy, że jest to krok we właściwym kierunku. Ale dlaczego zmniejsza sie (!) częstotliwość w kursoawniu linii C poza szczytem z dotychczaoswej częstotliwości co 30 minut, na częstotliwość co 45 minut, tego nie rozumiemy.  

EL


 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook