Likwidacje odłożone, ZDiTM niegotowy

19.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tego należało się spodziewać, rewolucyjne zmiany, likwidacje i nowe numeracje linii odłożone na rok!

Dopóki nie powstanie nowa pętla tramwajowa – autobusowa, przy ul. Turkusowej, nie będzie zmian w organizacji komunikacji miejskiej na Prawobrzeżu. Tym samym odłożono (na razie) likwidację autobusów pospiesznych, zmianę siatki połączeń i wprowadzenie nowej numeracji linii
 
Powodem wycofania się Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z planowanych zmian, jest skandaliczne „zapomnienie” o budowie pętli tramwajowej. Już kilka miesięcy temu zwracaliśmy uwagę, że plany budowy są w szczerym polu, i że optymizm ZDiTM spełźnie na niczym, gdyż budowa pętli też wymaga sporo czasu. Najpierw przygotowano dokumentację, a teraz wynika z niej, że budowa to minimum półtora roku! Innymi słowy, tramwaj pojedzie rok wcześniej niż ruszy pętla przy Turkusowej. ZDiTM chcąc uniknąć totalnej kompromitacji, wycofuje się z planowanych zmian.

Zapowiadają się tylko niewielkie zmiany w kursowaniu autobusów na Prawobrzeżu związane z lepszym dotarciem pasażerów do SST przy ulicy Batalionów Chłopskich. Innych zmian po prawej stronie Odry w tym roku nie należy oczekiwać. Z zapowiedzi nie wynika tez by ZDiTM odpowiedział na wniosek RO Dąbie, która od trzech lat stara się by cała ulica Pomorska została objęta linią autobusową łączącą centrum Dąbia i dalej z centrum miasta.
 
EL
   Wizualizacje materiały urzędu miejsskiego.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.