Łatwiejsze zamiany mieszkań

12.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Oto komunikat przesłany nam przez ZBiLK.

www.zamiany.zbilk.szczecin.pl – pod tym adresem internetowym ZBiLK uruchomił portal z ofertami zamian międzylokatorskich. Nowa strona ułatwi zainteresowanym osobom zamianę swojego mieszkania na inne, odpowiadające ich oczekiwaniom.

Na nową stronę można wejść klikając odnośnik „Oferty zamian międzylokatorskich” w menu na portalu www.zbilk.szczecin.pl lub wpisując adres www.zamiany.zbilk.szczecin.pl bezpośrednio w przeglądarce internetowej.
Na portalu sukcesywnie umieszczane będą ogłoszenia osób szukających możliwości zamiany zajmowanego mieszkania komunalnego na inne, w porozumieniu z mieszkańcami drugiego lokalu (czyli międzylokatorsko).
 
W przeglądaniu ofert pomocnym będzie specjalnie stworzony filtr, który umożliwi wyszukiwanie mieszkań odpowiadających przyjętym kryteriom (np. ze względu na sposób ogrzewania, liczbę pokoi, powierzchnię, piętro). Każde ogłoszenie zobrazowane będzie fotografiami lokalu. W przypadku braku możliwości ich wykonania przez mieszkańców, robił to będzie pracownik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.
 
Ogłoszenia pojawiać się będą na stronie po każdym nowym, złożonym w ZBiLK wniosku (wzory do pobrania także na wspomnianej stronie www). Prócz tego, sukcesywnie namawiać będziemy wnioskodawców do aktualizacji złożonych już dokumentów. Po jej dokonaniu oferta pojawi się w wyszukiwarce.
Wniosek o zamianę międzylokatorską ważny jest przez 6 miesięcy. W tym czasie wnioskodawcy powinni przeglądać napływające oferty lub / i czekać na zgłoszenie się potencjalnych lokatorów zainteresowanych zamianą. W przypadku braku sfinalizowania zamiany w tym czasie, dokumenty można będzie zaktualizować na kolejne pół roku.

Wnioski przyjmuje Biuro Obsługi Interesantów ZBiLK przy ul. Mariackiej 25. W przypadku pytań i wątpliwości pomocą służą pracownicy Działu Gospodarowania Lokalami Mieszkalnymi (tel. 91 48 86 364, 91 48 86 360.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook