Lato na skróconych trasach

02.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szczecińskie spółki przewozowe utrzymujące komunikację w mieście, otrzymały do konsultacji zmiany w letnim rozkładzie jazdy.

Jedna z propozycji dotyczy skrócenia linii pośpiesznej B. Tylko w godzinach szczytu miałaby dojeżdżać na osiedle Arkońskie. W pozostałych godzinach linia kończyłaby kurs na pętli przy ulicy Kołłątaja. ZDiTM uzasadnia swoje zamiary małą ilością pasażerów jeżdżących od ulicy Kołłątaja na osiedle Arkońskie. Dodatkowo ZDiTM tłumaczy, że w tym kierunku jadą autobusy nr 78 i 51.

Podobne zmiany są planowane na linii 81, która łączy Dworzec Główny z Przecławiem, a w szczycie dojeżdża do Kołbaskowa. W okresie wakacyjnym  autobus tej linii miałaby kończyć kurs na placu Kościuszki. Wyeliminowanie kursu przez zatłoczoną Bramę Portową, Wyszyńskiego do Dworca Głównego pozwoli wyeliminować opóźnienia, które są zmorą tej linii w godzinach szczytu. Jest też pomysł skrócenia tej linii do Placu Zwycięstwa, gdzie końcowy przystanek byłby przy fontannach na wysokości kościoła garnizonowego.

Nic jeszcze nie jest przesądzone, przewoźnicy analizują pomysły Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Skrócenie trasy przejazdu autobusu pośpiesznego B jak i na linii 81, pozwoliłoby zaoszczędzić konkretne kwoty, a wszystko miałoby wrócić do normy wraz z końcem wakacji. 

EL

 


 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.