Ładne chodniki

30.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Osiedle SM „Dąb” w Zdrojach jest jednym z bardziej zadbanych i dobrze utrzymanych w mieście. Zakończył się remont chodników, i jest to ostani etap ich odnmawiania.

Na osiedlu Zdroje zakończyła się renowacja chodników i praktycznie wszystkie zostały wymienione na nowe. Robią wrażenie! Przy nieruchomościach położonych przy ulicach Młodzieży Polskiej, Walecznych oraz Batalionów Chłopskich, wymieniono nawierzchnie chodników, tym samym w Zdrojach wszystkie chodniki i ciągi piesze otrzymały nowe nawierzchnie. Nie byłoby w tymn może nic dziwnego, ale (co widać na zdjęciu), chodniki mają tzw. marginesy z ciemnej grafitowej kostki, które ułatwiają słabowidzcym poruszanie się po osiedlu. – To drobny, ale istotny element pomocny osobom niep[pełnosprawnym. Wszędzie zlikwidowano też zbędne stopnie i schodki, które zastąpiono pochylaniami – mówi Krzysztof Krauze kierownik AO Zdroje. Tylko przy jednym z wyżej położonych bloków przy ulicy Młodzieży Polskiej został jeden schodek, inaczej po prostu się nie dało. Chodniki ładnie się prezentują, są równe jak stół i sprawiają estetyczne wrażenie. Dzieci i młodzież mogą bezpiecznie pojeździć na rowerkach deskorolkach oraz hulajnogach tak bardzo obecnie popularnych.
 
Łączą się one z chodnikami administrowanymi przez miasto, ale o ich wyglądzie i jakości nie będziemy się wypowiadać, każdy widzi na co dzień. Do uporządkowania pozostały praktycznie tylko przedepty, ale czy nie lepiej nadłożyć tych kilka kroków i dojść do domu ładnym chodnikiem niż deptać zieleń, która zregeneruje się sama pod warunkiem, że nie będzie stale deptana. – Trwają też remonty balkonów, z których cząść jest już po renowacji, mówi Krzysztof Krauze. My gratulujemy Zdrojom ładnych i równych chodników, i mamy nadzieję, że miasto weźmie przykład i przy remoncie chodników zastosuje prosty, a jakże pomocny element graficzny tak bardzo pomocny słabowidzącym. Zdroroje dały dobry przykład. Lokatorzy mieszkań spółdzielczych płacą w czynszu składki na utrzymanie porządku i czystości na osiedlu i trzeba przyznać, że pieniądze są naprawdę dobrze inwestowane, o czym świadczą zadbane tereny admistrowane przez Spółdzielnię „Dąb”.
 
EL
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.