Kwestujemy! (aktualizacja)

12.01.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Niemal 120 tysięcy wolontariuszy kwestuje na ulicach w ramach 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ulicach Prawobrzeża, głównie w okolicach kościołów i większych przystanków komunikacji miejskie, można spotkać wolontariuszy WOŚP. Są wyposażeni w kolorowe puszki oraz imienne i ze zdjęciem identyfikatory. W tym roku WOŚP zbiera na odnowienie wyposażenia sal zabiegowych i dziecięcej medycyny ratunkowej. Ubiegłoroczna zbiórka przyniosła ponad 176mln złotych. Czy w tym roku będzie więcej? – Nie idziemy na rekord, ale też nie ukrywamy, że każdy grosz jest potrzebny, bo sprzęt jest coraz lepszy ale też coraz droższy – mówi Jerzy Owsiak prezes Fundacji WOŚP.
 
W Szczecinie imprezy i koncerty związane z Finałem odbywają się na Łasztopwni, a szczegółowy program można znaleźć w Internecie. Dojazd zapewnia bezpłatny WOŚPobus, który zapenił ZDiTM. Do wylicytowania jest mnóstwo rzeczy, a z ciekawostek dodajmy, że można się przejechać zabytkowym pojazdem wyprodukowanym przed wojną w Szczecinie, którym kieruje Piotr Krzystek prezydent miasta. A także resj z marszałkiem województwa Olgierdem Geblewiczem. Do wylicytowania są też koszulki i kalendarze WOŚP. Nam pozostaje tylko zaapelować byśmy okazali szczodrość i wrzucili grosik do puszek wolontariuszy. Ofiarowane przez nas pieniądze wrócą w postaci nowego sprzętu jaki Fundacja zakupi po zakończeniu kolejnego Finału.
 
   Jak poinformowała nas szefowa Sztabu WOŚP w siedzibie Funbdacji Talent - Promocja - Postęp przy ulicy Taborowej pani Wioleta Niedostatkiewicz, w tym sztabie zebrano 61.172zł. Gratulujemy, a wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook