Kwartał bez toalety

01.11.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nasz czytelnik zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie sprawy działalności przenośnej toalety typu Toi Toi ustawionej przy pętli autobusowej Kolorowych Domów.

Toaleta będzie dostępna dla podróżnych i kierowców autobusów tylko do końca tego roku. Od stycznia do kwietnia pętla będzie bez toalety. Toi Toi-kę ustawiło miasto, a konkretnie wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Tu też wyjaśniono nam, że toaleta działać będzie aż do wypełnienia przetargu jaki ogłoszono na jej ustawienie i eksploatację. – Okres użytkowania został określony we wniosku jaki w tej sprawie wpłynął do naszego wydziału, i faktycznie z końcem grudnia kończy się okres na jaki została ustawiona –  mówi Maria Korowaj z WGKiOŚ. Aby toaleta nadal była dostępna dla potrzebujących, wnioskodawca – na przykład miejscowa rada osiedla, powinna wystąpić z takim wnioskiem, ale wątpliwe by w ciągu miesiąca zdążono ogłosić przetarg, wyłonić usługodawcę i ustawić toaletę.

To  pewne, że toaleta powróci na pętlę dopiero w kwietniu. A co przez ten czas? – Mieszkam na ósmym piętrze pobliskiego bloku i doskonale widzę jak ludzie w potrzebie załatwiają się w pobliskich krzaczkach, które w większości na okres zimy tracą liście, co dawało by jakąś osłonę – mówi pan Janusz. Jestem w stanie zrozumieć potrzebę opróżnienia pęcherza, co dla panów nie stanowi aż takiego problemu. Ale panie kucające obok krzaczka to już naprawdę przykry widok, dodaje nasz czytelnik. Przyznajemy, że zabieranie na czas zimy toalety z pętli to szatański pomtsł, ale widać miasto ma odmienne zdanie na ten temat. Tylko w drodze wyjątkowych starań wnioskodawcy, toaleta może pozostać na pętli, ale też w to wątpimy. Limit dla przenośnego WC na Bukowym to koniec tego roku. Potrzebujący przez kwartał będą musieli jakoś sobie poradzić bez dostępu do toalety, i jakoś trudno uwierzyć, ze przez kwartał toaleta jest mniej potrzebna niż w pozostałych porach roku. Toi Toie są serwisowane, nie wymagają spłukiwania wodą, a środki chemiczne neutralizują zapachy.

ArA

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.