Kto zapomniał?

08.06.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przykry widok sprawiają wiszące od wielu miesięcy flagi narodowe na masztach przy Pomniku Niepodległości na osiedlu Słoneczne.

Na antenach Polskiego Radia prowadzona jest kampania „Nie pisz na fladze, uszanuj jej znaczenie”. Chodzi o to, by dotarło do wszystkich, że nasze biało-czerwone barwy są już historycznie zapisane zrywami narodowymi, klęskami powstań, walką o wolna i niepodległą Polskę. Należy się jej poszanowanie i honor w każdej sytuacji. Nie trzeba zbyt daleko jechać by zobaczyć jak dumnie powiewają flagi przed domami w Szwecji, Danii czy w odległych Stanach Zjednoczonych. Dlaczego Polacy nie mogą być tak samo dumni z drogich nam barw? Nie może być dobrze skoro na masztach przy Pomniku Niepodległości na osiedlu Słonecznym, narodowe flagi wiszą miesiącami!
 
Są brudne, wypłowiałe, wysmagane wiatrem i deszczem. Flagi pozostały po ostatnich uroczystościach przy pomniku. – Trzy lata temu zwróciłem uwagę dowódcy 5 Pułku Inżynieryjnego z Podjuch, że flagi powinny być zdjęte po zakończeniu obchodów, ale ten odparł, że głównym organizatorem uroczystości jest Rada Osiedla Słoneczne, mówi pan Krzysztof (nazwisko znane redakcji). Dodaje też, że mimo to flagi na następny dzień jednak zniknęły. Teraz znowu smętnie powiewają pozostawione jako zapomniane. – Do niedawna stalowe linki uderzały o pusty wewnątrz stalowy maszt flagowy, co powodowało taki rezonans, że uporczywy dźwięk słyszany był na pól osiedla, mówi nasz rozmówca. Teraz chyba naciągnęli bądź zmienili linki, do których przytwierdza się flagi, bo tego uporczywego dzwonienia nie ma. Są jednak flagi, które już dawno powiwnny zostać zdjęte choćby z szacunku dla barw. Apel do organizatorów wydarzeń pod Pomnikiem Niepodległości, by otrząsnęli się z letargu i zrobili co do nich należy. Tym barwom należy się poszanowanie i o to apelujemy.
                                                                                                                                             
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.