Kto rozbuduje SP nr 59?

30.11.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Według zapowiedzi przebudowa i modernizacja starej części Szkoły Podstawoej nr 59 przy ulicy Dąbskiej, miała się rozpocząć wkrótce po oddaniu do użytku nowo wybudowanej części z salą gimnastyczną.

Z różnych powodów zamiast świętować już zakończenie prac, jesteśmy na samym ich początku bo miasto dopiero teraz ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy zapowiadanej przebudowy. W ramach inwestycji dojdzie do przebudowy i rozbudowy istniejącego (starego) budynku Szkoły Podstawowej nr 59. Wykonana zostanie  termomodernizacja przegród budynku, wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna oraz wszystkie instalacje wewnętrzne. W budynku znajdą się sale lekcyjne, pomieszczenia administracyjne, mała sala gimnastyczna, biblioteka multimedialna, oraz nowa stołówka i kuchnia.

Do budynku zostanie dobudowany szyb windowy, wykonane zostanie nowe wejście. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zmieni się sposób wentylowania budynku z wentylacji grawitacyjnej na nawiewno wywiewną z odzyskiem ciepła. Na zrealizowanie prac przyszły wykonawca będzie mieć czas do końca sierpnia 2018 roku. Termin jest krótki ale wszystko zależeć będzie od wykonawcy. Miejmy nadzieję, że spełni oczekiwania szkolnej społeczności i nie będzie opóźnień w realizacji inwestycji.

EL

 Foto archiwum

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.