Krzystek przegrywa – strzelnica wraca

25.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Prezydent Piotr Krzystek przegrywa kolejną batalię.

Tym razem Samorządowe Kolegium Odwoławcze przy wojewodzie zachodniopomorskim, uchyliło decyzję prezydenta miasta o unieważnieniu regulaminu Strzelnicy. Oznacza to możliwość ponownego rozpoczęcia strzelań na Strzelnicy w Kijewie. Decyzja nadzoru wojewody oznacza, że można tam organizować treningi i zawody strzeleckie jakie do połowy roku prowadziło Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie.
 
Przedstawiciele STS nie kryją zadowolenia, gdyż od początku twierdzili, że decyzja administracyjna miasta uchylająca Regulamin Strzelnicy była beprawna. Nastąpił więc powrót do poprzedniego regulaminu, bo sam obiekt jest strzelnicą i można tu prowadzić strzelania. STS ma decyzję sądu, która gwarantuje obiekt Towarzystwu do czasu zakończenia sprawy w sądzie. Ta toczy się cały czas, a STS domaga się przywrócenia umowy na dzierżawę obieku, którą miasto wymówiło już w lutym.
 
Obie strony mogą się odwoływać od decyzji SKO, ale miasto na razie nie komentuje sprawy. Zastrzega, że decyzja jeszcze nie trafiła do magistratu i nieznane jest uzasadnienie. Wiadomo jednak, że STS nie ma umowy na dzierżawę strzelnicy bo ta wygasła w sierpniu. Jednak decyzja sądu o zabezpieczeniu obiektu daje prawo jego użytkowania.
 
Z okazji Mikołajek STS zaprasza chętnych na sportowe strzelanie na obiekcie w Kijewie. W kilka dni strzelnica będzie ponownie uruchomiona. STS ma już nowy obiekt w pobliżu strzelnicy wojskowej w Podjuchach, na działce dzierżawionej od Nadleśnictwa Gryfino. Obiekt w Kijewie jest solą w oku okolicznym mieszkańcom, którzy nie chcą słyszeć huku wystrzałów. Strzelnica istnieje od 1933 roku, a okoliczni mieszkańcy budowali się głównie w latach 70-tych…
 
Decyzja wojewody oznacza kolejną przegraną miasta w związku z wydawanymi decyzjami administracyjnymi. Przypomnijmy choćby przegrane w sądach sprawy dotyczące willi Gruneberga. Teraz strzelnica w Kijewie.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.