Krygiera zanknięta do połowy roku

05.03.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od 7 marca do końca czerwca zamknięta dla ruchu będzie ulica Krygiera.

Wszystko z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu robót przy budowie węzła Granitowa. Roboty drogowe, budowa nasypów, prace rozbiórkowe na moście – taki zakres robót budowlanych realizowany jest obecnie przy budowie Węzła Granitowa. Rozpoczęcie kolejnego etap prac związanego z budową nowej jezdni, oznacza zmiany w organizacji ruchu. Aktualnie na placu budowy realizowane są prace przy budowie kolejnych fragmentów nasypu, na którym powstanie nowa jezdnia. Wykonawca prowadził jego zagęszczanie, a w rejonie wymiany gruntu zakończono pogrążanie ścianki szczelnej. W ramach robót ziemnych wzmacniano również podłoże poprzez ułożenie geosiatki. Prowadzone są ponadto prace rozbiórkowe na starym moście, roboty w zakresie budowy sieci gazowych, kanalizacyjnych i wodociągowych. Trwa również prefabrykacja kolejnych elementów stalowych przeznaczonych do budowy nowego mostu.

Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego etapu robót budowlanych, które wiązać się będą z zamknięciem dla ruchu ul. Krygiera. Pierwsze utrudnienia pojawią się już na skrzyżowaniu z ul. Ustowską, gdzie do jazdy na wprost udostępniony będzie wyłącznie jeden pas ruchu, umożliwiający dojazd wyłącznie do kąpieliska. Wjazd w dalszy ciąg ul. Floriana Krygiera będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, komunikacji miejskiej, policji oraz służb ratunkowych na sygnałach. W ciągu ul. Granitowej przewiduje się wprowadzenie zmian w oznakowaniu na odcinku od skrzyżowania z ul. Marmurową po skrzyżowanie z ul. Złotą.  Na skrzyżowaniu z ul. Floriana Krygiera dopuszczony będzie wyłączne przejazd na wprost ciągiem ul. Granitowej. Na powyższym skrzyżowaniu program sygnalizacji świetlnej zostanie przełączony na tryb „żółty migający”, a wraz z postępem prac sygnalizacja zostanie usunięta. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Marmurową pozostanie tymczasowo bez zmian.

Zalecane objazdy poprowadzone zostały ciągiem ulic:  Batalionów Chłopskich; Drogą Krajową DK10 (m.in. Hangarowa, Gdańska, Wyszyńskiego, Kopernika, Narutowicza, Piastów, Mieszka I ); Drogą krajową DK13 (Południowa, Rondo Hakena). Wykonawca deklaruje zakończenie tego etapu robót do końca czerwca tego roku. Abu uniknąć dużych korków, a być może nawt paraliżu komunikacyjnego, radzimy wybierać inne trasy przejazdu. Ważne też by stosować się do znaków zmieniających organizację ruchu.

EL

 

 

                                                                                                                                              

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.