Krokusy rozświetlą wiosnę

07.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sześć tysięcy krokusów wysadzono na skwerze przy Rondzie Ułanów Podolskich w Zdrojach.

Z inicjatywy miejscowej Rady Osiedla, prace pod okiem specjalistów wykonali uczniowie Centrum Edukacji Ogrodniczej - dawny Zespołu Szkół Ogrodniczych w Zdrojach .
 
Rada Osiedla Zdroje jest na Prawobrzeżu kolejną po RO Dąbie, które postanowiły z własnych funduszy zakupić krokusy. W ubiegłym roku wysadzono je wokół pomnika w Dąbiu, a teraz przyszedł czas na krokusy przy tablicy na Rondzie Zdroje. Krokusy są najwcześniejszymi kwiatami, które zwiastują ndejście wiosny. Te w Zdrojach będą koloru niebieskiego i żółtego. Jeśli wzejdą wszystkie, kolorowy żółto – niebieski kobierzec będzie pięknym wiosennym akcentem w miejscu gdzie codziennie tysiące ludzi korzysta z przystanków autobusowych zlokalizowanych wokół Ronda.
 
Wysadzenie kolejnej partii krokusów na Prawobrzeżu, to element ogólnomiejskiej „krokusowej” rewolucji. Akcja pięknie chwyciła w śródmieściu, na Niebuszewie czy Arkońskim. Teraz włączyły się do tego Zdroje. Zaangażowanie i pomoc ze strony uczniów Centrum Edukacji Ogrodniczej w sadzeniu krokusów wysoce oceniła Eryka Grześkowiak przewodnicząca RO Zdroje, która w rozmowie z nami podkreśliła, że CEO od kilku lat opiekuje się rondem poprzez pomoc w dbaniu o istniejącą tu zieleń.
  
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook