Koszarowa na finiszu

27.09.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kończy się realizacja czwartego już etapu osiedla przy ul. Koszarowej w Dąbiu.

W ramach inwestycji powstają dwa budynki, w których będą 24 mieszkania. Wszystkie są przeznaczone są dla rzetelnych najemców komunalnych, którzy już mogą składać wnioski o zamianę. Finał prac coraz bliżej. Przy ul. Koszarowej 31,32 kończy się czwarty etap osiedla “Nad Płonią”. Inwestycję realizuje TBS Prawobrzeże. Obecnie trwają  roboty wykończeniowe:

- prace tynkarskie, malarskie, glazurnicze,

- roboty instalacyjne, montaż urządzeń sanitarnych, osprzętu elektrycznego,

- zagospodarowanie terenu, dojścia ,dojazdy, chodniki, zieleń. Finał prac jesienią br. Wykonawcą tego etapu jest szczecińska firma Ciroko. Koszt budowy to ponad 5,6 mln zł.

 

Mieszkania wykończone będą „pod klucz”. Znajdą się w nich m. in. : kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne, stolarka okienna i drzwiowa. Do niektórych mieszkań położonych w parterze będą przynależeć ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach będą posiadać balkony. Teren wokół budynków będzie zagospodarowany. Powstaną chodniki, tereny zielone,plac zabaw i miejsca parkingowe.

Inwestycja jest realizowana z myślą o rzetelnych najemcach komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBSów). Mieszkańcy, którzy płacą czynsz w terminie, dbają o swoje mieszkanie i cieszą się dobrą opinią sąsiadów mogą zamienić się na nowy lokal, o podwyższonym standardzie. Najemcy zainteresowani zamianą mogą od dzisiaj tj 24 września składać wnioski. Proces zasiedlania prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu). Więcej szczegółów, wnioski do pobrania, zasady na stronie zbilk.szczecin.pl oraz osobiście w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25

Osiedle „Nad Płonią. Nowe mieszkania o czynszu komunalnym

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku realizuje budowę Osiedla „Nad Płonią" położonego przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji Gminy i mają czynsz komunalny. Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook