Koronawirus. Zmiany w komunikacji

13.03.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

ZDiTM wydał komunikat o zmianach w związku z atakiem koronawirusa.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jednostek związanych z transportem publicznym oraz pasażerów informujemy o zmianach, jakie wprowadzone zostaną w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w naszym mieście w najbliższym czasie.
ZAKUP BILETÓW
Informujemy, że od 12 marca nie można zakupić biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy. Prosimy także o niekorzystanie w pierwszych drzwi i ograniczenie kontaktu z kierowcami i motorniczymi. Ta decyzja wynika z troski o zdrowie pracowników spółek, którzy każdego dnia mają potencjalny kontakt z tysiącami osób.
Jednocześnie prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych oraz biletomatów zamiast kupna biletów w kasach ZDiTM.
ROZKŁADY JAZDY
Z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkołach od 16.03 do 25.03 wprowadzone zostaną następujące zmiany:
Zawiesza się kursowanie autobusów linii 109, 110.
Na liniach 901, 904 i 908 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach.
Na linii nr 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.
Linia 74 kursować będzie tylko do przystanku Łukasińskiego Ogrody, autobusy będą odstawać do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza.
Do odwołania na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych, w tym nocnych, wszystkie przystanki są przystankami stałymi. Prowadzący pojazdy mają obowiązek zatrzymywania się na każdym przystanku i otwierania wszystkich drzwi.
ZAŁATWIANIE SPRAW W ZDiTM
Prosimy o minimalizowanie kontaktów z pracownikami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy z poszczególnymi działami. Korespondencja powinna być wysyłana pocztą, za pomocą platformy ePuap lub umieszczana w skrzynce podawcze zlokalizowanej przy Biurze Obsługi Interesantów. Godziny i forma funkcjonowania BOI oraz kas biletowych może ulec zmianie.
Zachęcamy do śledzenia komunikatów, które dostępne będą na stronie www.zditm.szczecin.pl. Sytuacja jest dynamiczna i powyższe wytyczne mogą ulec zmianie.
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.226.248.180). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook