Koronawirus. Zmiany w handlu, odwołana sesja RM

17.03.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Epidemia koronawirusa wymusza zmiany by w trosce o bezpieczeństwo minimalizować rozprzestrzenianie się wirusa.

W sklepach ograniczono liczbę przebywających wewnątrz klientów. Do środka wpuszczane są po dwie lub trzy osoby, jeśli wcześniej ze sklepu wyjdą klienci, którzy już dokonali zakupów. Część aptek przeszła na handel przez tzw. okienka nocne i nie ma konieczności wchodzenia do środka. Tam gdzie nie wprowadzono sprzedaży okienkowej, do wnętrza wpuszczane są dwie osoby. Reszta klientów czeka na zewnątrz. Epidemia koronawirusa obnażyła błędne założenie, że ważny jest bezpośredni kontakt z petentem, i w wielu aptekach, na pocztach, a także w urzedach, zlikwidowano szyny oddzielające klienta od danego pracownika. Dziś w kilku aptekach ponownie zainstalowano szyby.
 
Dziś miała się odbyc Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, ale została w trybie pilnym odwołana. Między innymi jeden z radnych PiS Dariusz Matecki jest zarażony wirusem, gdyż miał wcześniej kontakt z ministrem środowiska Michałem Wośiem, u którego stwierdzo koronawirusa. Przypominamy o konieczności częstego mycia rąk, a do rodziców apelujemy by nie pozwalali dzieciom na gromadzenie się w większych grupach na przykład w jednym pokoju z kilkoma kolegami. 

Rekrutacja do przedszkoli i klas I szkół podstawowych

Rodziców prosimy o wysłanie skanu lub zdjęcia podpisanego wniosku i pozostałych (również podpisanych) dokumentów drogą mailową na adres wybranej placówki.

Adresy mailowe i numery telefonów poszczególnych publicznych placówek  można znaleźć na:

- http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11051.asp (szkoły podstawowe)

- http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11059.asp (przedszkola)

Wnioski będą przyjmowane do 27 marca br.  

Pod koniec tygodnia uruchomiona zostanie również aplikacja w systemie elektronicznego naboru, za pomocą której będzie można przesyłać skany lub zdjęcia dokumentów bezpośrednio do placówki pierwszego wyboru.

Jednocześnie informujemy, że oryginał wniosku wraz z załącznikami należy dostarczyć do placówki w formie papierowej, w terminie 5 dni roboczych od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.

Biuro Obsługi Interesantów – dodatkowe nr telefonu

W związku z bardzo dużą liczbą telefonów na infolinię magistratu uruchomione zostały dodatkowe numery, za pomocą których można umówić się na wizytę w Urzędzie Miasta:

- 91 424 5929 - wizyty w BOI w budynku przy Pl. Armii Krajowej 1

- 91 462 7172 oraz 91 462 8473 - wizyty w Filii Urzędu Miasta, przy ul. Rydla 39-40

Najnowsze informacje o działaniach podejmowanych przez Miasto ws. koronawirusa są dostępne w specjalnym serwisie internetowym: wiadomosci.szczecin.eu/koronawirus

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook