Koniec prac na Struga

31.07.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Firma Eurovia poświęciła modernizacji ulicy Struga ponad dwa lata. 31 lipca to oficjalna data zakończenia prac na tym obszarze Prawobrzeża.

Główną zmianą jest pozostawienie ulicy Struga w głębokim wykopie, przez co mieszkańcy Prawobrzeża swobodnie mogą przemieszczać się kładką z jednej strony na drugą. W okolicy ul. Pomorskiej powstało również rondo, które ma za zadanie rozładować korki na trasie lokalnej. Uruchomiono sygnalizację świetlną na wszystkich skrzyżowaniach w rejonie inwestycji. Zniknęły znaki ograniczające prędkość do 40 km/h. Kierowcy mogą już poruszać się z prędkością do 70 km/h.

Inwestycja pochłonęła blisko 111 milionów złotych. Wielka w tym zasługa dofinansowania z Unii Europejskiej, która wyłożyła 91 milionów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Co ważne firma Eurovia wywiązała się z podpisanego kontraktu, który zakładał finał prac w okresie do 30 miesięcy.

Oddanie ulicy Struga do swobodnego użytku jest ważne w kontekście zbliżającego sie The Tall Ship Races. Przyjezdni będą mogli bez kłopotów poruszać sie po Prawobrzeżu, przez co nie będą tworzyły się jeszcze większe korki.

RC

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.