Koniec niebezpiecznego skrzyżowania

26.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Skrzyżowanie drogi S3 z ulicą Goleniowską całkowicie zamknięte!

Od poniedziałku 28.07.2014 zostanie zamknięta ostatnia funkcjonująca jeszcze relacja (Świnoujście - Szczecin Dąbie) na skrzyżowaniu drogi S3 z ulicą Goleniowską. Skrzyżowanie to zostało zastąpione przez nowy węzeł Szczecin Dąbie (Tczewska) oddany do ruchu 17 czerwca tego roku. W ramach działań poprawiających płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie poszerzono również do dwóch pasów ruchu łącznicę na węźle Rzęśnica w relacji Szczecin – Świnoujście i zamknięto wjazd na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa. Na ukończeniu jest budowa pasa włączenia dla relacji Chociwel – Szczecin.
 
Od 11 lipca bieżącego roku na skrzyżowaniu S3 z ulicą Goleniowską zostały zamknięte wszystkie relacje poza relacją Świnoujście – Szczecin Dąbie. Obecnie również ta ostatnia funkcjonująca relacja zostanie zlikwidowana.  Tym samym na drodze ekspresowej całkowicie zniknie kolizyjne skrzyżowanie, poprawi się płynność i bezpieczeństwo ruchu.
Przypominamy, iż ulica Goleniowska od skrzyżowania w kierunku Załomia jest drogą „ślepą” i możliwy jest nią tylko i wyłącznie dojazd do działek leśnych. Aby dojechać do drogi krajowej A6/S3 należy na rondzie na skrzyżowaniu ulicy Lubczyńskiej i Goleniowskiej jadąc od strony Dąbia zjechać na pierwszy zjazd w prawo (w kierunku A6), dalej ulicą Nowoprzestrzenną dojedziemy do węzła Szczecin Dąbie (Tczewska), na którym możemy pojechać w stronę Świnoujścia/Gdańska, lub Kołbaskowa/Gorzowa Wielkopolskiego. 
 
Jednocześnie informujemy, że w rozmowie z zespołem ds. organizacji ruchu w wydziale gospodarki komunlanej i ochrony środowiska urzędu miejskiego, uzyskaliśmy zapewnienie, że zostanie uzupełnione oznakowanie na tym rondzie. Chodzi o tablicę kierunkową na Świnoujście i Gdańsk. Sam napis Dunikowo i Wielgowo, dla wielu kierowców nic nie mówi. Wprawdzie pracownik tego zespołu przekonywał, że kierowcy są kierowani tabliczkami kierunkowymi i jeśli ktoś wjechał do Dąbia to już jego sprawa (!), ale poinformował nas, że jest już złożony projekt oznakowania i w tej chwili ma go zaopiniować policja. Dodatkowe oznakowanie będzie więc za dwa do trzech tygodni, choć jak znamy życie, to ustawienie jednej tablicy zakazującej pojazdom powyżej 20 ton ciężaru jazdę ulicą Przestrzenną zajmuje temu wydziałowi już… dwa lata!
 
Pracownicy tego wydziału wyraźnie zapominają też, że od czasu objęcia  tych terenów przez polską administrację,  z Dąbia wyjeżdżało się owym niebezpiecznym skrzyżowaniem z obecną S3. Ustawienie jednej tabliczki z napisem Świnoujście – Gdańsk, to żadne koszty, a ile mogą pomóc!
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook