Koniec kadencji

03.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Za nami ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta.

Po czterech latach dotychczasowy skład rady odchodzi do historii, i… być może ponownie zostanie powołany. To już zależy od nas, wyborców, ale aż 30 spośród 31 dotychczasowych radnych ponownie startuje w wyborach na radnego. To dobitny dowód na to, jak bardzo są z siebie zadowoleni i jak bardzo są w sobie zadufani, że tylko oni mają patent na mądre rządzenie miastem.
 
Ostatnia sesja to pamiątkowe wspólne zdjęcia, kwiaty dla pań od przewodniczącego, a na pamiątkę zabrali ze sobą tabliczki z nazwiskami radnych.
 
Radni na ostatniej sesji RM zobowiązali przyszłego prezydenta (!), aby zdecydował o podwyżkach pensji dla pracowników urzędu i spółek komunalnych. Za wsparcie i współpracę podziękował radnym prezydent Piotr Krzystek, który także kończy swą kadencję.  

Minione cztery lata to nieformalna większość w radzie miasta, którą miała koalicja: PiS, SLD i prezydencki klub "Szczecin dla pokoleń". W opozycji była Platforma Obywatelska oraz radna niezrzeszona.
 
Ta kadencja to 100% podwyżka czynszów w lokalach komunalnych, wielosetprocentowa podwyżka stawek dzierżawy, wzrost opłat za wodę i odbiór ścieków oraz kilka podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. To także walka kupców, którzy przyszli na jedną z sesji z czarną trumną oraz walka przeciw likwidacji szkół. Dla szczecinianian ta kadnmecja to przede wszystkim dabnie o interesy partyjne niż o oczekiwania i potrzeby mieszkańców. W ostatnich 4 latach ze Szczecina wyjechało dalsze 19tys. ludzi.  

Wybory radnych rady miasta, sejmiku województwa oraz prezydenta Szczecina odbędą się 16 listopada.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.